– Kada dođe ljetni period, i kada vidimo da neka osoba ima sandale i papuče, i da su joj pete ispucale, jako je ružno za vidjeti.- MEđutim, sve to kreće od tog da se ne vodi računa o njezi kože, stopala i peta. Danas vam donosino i par savjeta kako na najbolji način da njegujete svoja stopala i pete.
U zimskoj sezoni ljudi često zanemaruju njegu svojih stopala, što dovodi do razvoja grube i ispucale kože na ovom dijelu tijela. Ključno je dati prednost pedikuri i njezi stopala, stoga nudimo jednostavnu, ali vrlo učinkovitu metodu za provođenje tretmana u udobnosti vlastitog doma. Ljekovita mješavina za njegu stopala sastoji se od samo dvije osnovne komponente, i to: Za namakanje stopala trebat će vam 2 do 4 šalice mlijeka i soda bikarbona.
Započnite zagrijavanjem mlijeka, pazeći da ne postane prevruće. Zatim ulijte toplo mlijeko u lavor koji je dovoljno prostran da u njega stanu obje noge. Nakon otprilike 5 minuta dodajte sodu bikarbonu u mlijeko i umiješajte ga nogama. Usredotočite se na temeljito natapanje područja vaše kože koja su deblja i žilava. Za područja koja se teže namaču, nježno ih umasirajte mliječnom kupkom. Odvojite trenutak da se opustite i uživate u iskustvu, nakon čega slijedi čišćenje stopala umirujućom toplom vodom i nježno ih osušite. Već nakon jedne seanse počet ćete primjećivati vidljiva poboljšanja.
- Pažnja posvećena detaljima koju svi, a posebno žene, primjećuju je prisutnost lijepih i njegovanih stopala. Žene obično daju prioritet njezi noktiju i stopala. Neki pojedinci mogu osjetiti suhoću, zadebljanje i ljuštenje kože na stopalima. Ipak, dosljednom i primjerenom njegom moguće je postići meku i glatku kožu. Kada su u pitanju gljivične infekcije stopala i noktiju, ključna je pojačana njega kako bi se spriječili neugodni simptomi povezani s atletskim stopalom. Ove gljivične bolesti imaju sposobnost širenja s kože na nokte, što rezultira njihovim pogoršanjem, što je daleko od estetskog izgleda ili pokazatelja dobrog zdravlja.
Dosljednom svakodnevnom njegom stopala može se postići meka, baršunasta koža na kojoj nema zadebljanja, uraslih noktiju i grubih mrlja. Razmislite o primjeni ovih jednostavnih koraka za pravilnu njegu stopala: Odumrle stanice na stopalima zahtijevaju piling, baš kao i lice i tijelo. Skidanjem ovih stanica možete postići svilenkastu i podatnu teksturu kože. Ovaj postupak također služi kao koristan korak prije nanošenja odgovarajuće kreme za daljnju njegu stopala. Uzmite stvari u svoje ruke i priuštite svojim stopalima tretman pomlađivanja pilingom. Napravite mješavinu maslinovog ulja i morske soli ili smeđeg šećera, prilagođavajući količine svojim željama.
Za dodatni dašak opuštanja, dodajte eterično ulje lavande u mješavinu. Temeljito umasirajte smjesu na svoja stopala, pazeći da je pokriven svaki centimetar, prije nego što isperete toplom vodom. Ako vam je koža posebno suha i ispucala, slobodno izostavite ovaj korak i prijeđite na sljedeći. Neka vam postane navika piling stopala barem jednom tjedno za optimalne rezultate. Što se tiče njege kože stopala, odabir kreme ovisi o specifičnim potrebama i stanju kože. Ako je koža jednostavno suha, može biti dovoljan običan balzam za stopala.
No, ako postoje ispucale pete ili fisure, savjetuje se odlučiti se za kreme koje sadrže veću koncentraciju uree, kao što su Gehwol balzam za ispucale pete, Eucerin krema s 10% uree ili Scholl K+ krema. Za rješavanje problema zadebljanja kože dostupne su specijalizirane kreme, kao što je Gehwol balzam dizajniran posebno za zadebljalu kožu. Provođenjem dosljedne i pravilne rutine njege kože koja započinje kupkom, zatim uklanjanjem mrtvih stanica kože rašpicom, a završava nanošenjem hidratantne kreme, može se učinkovito riješiti problem zadebljale kože.
Međutim, važno je napomenuti da postoje i drugi problemi vezani uz zdravlje stopala koji nadilaze samu prisutnost otvrdnule kože. To uključuje razvoj tragova pritiska, kurje oči, gljivične infekcije i bradavice. Čimbenici kao što su nošenje neprikladne ili nekvalitetne obuće, neadekvatne higijenske prakse, određena medicinska stanja i oslabljeni imunološki sustav mogu doprinijeti pojavi problema s kožom stopala.
Pojava neugodnih mirisa i razvoj gljivičnih infekcija izravne su posljedice prekomjernog znojenja stopala. Nanošenjem dezodoransa za stopala u obliku spreja ili kreme možete se učinkovito zaštititi od potencijalne pojave gljivica stopala i noktiju. Liječenje gljivične bolesti noktiju traje nekoliko mjeseci, zahtijevajući značajnu predanost za uspješne rezultate. Osim toga, upotreba zaštitne kreme za stopala i ulja za nokte može učinkovito spriječiti razvoj gljivične bolesti noktiju.