U potrazi za onim što je najbolje za njihove obitelji, pojedinci često čine značajne pogreške. Konkretno, kada se radi o konzumaciji voća i povrća, koji su naširoko prepoznati kao neophodni za optimalnu tjelesnu funkciju, mnogi pojedinci pogrešno vjeruju da konzumiraju hranjivu hranu. Međutim, bez njihovog znanja, ta je hrana često kontaminirana štetnim pesticidima i toksinima.
Sjajna površina jabuka, krastavaca, rajčica i banana pojačava njihovu privlačnost, dok je ključno priznati da su ovo voće i povrće nedvojbeno prepuni hranjivih tvari.
Kako biste zajamčili sigurnost i kvalitetu svojih proizvoda, ključno je pažljivo ukloniti sve kemijske aditive, fiksative, konzervanse ili druge tvari koje su se možda koristile za održavanje njihove svježine tijekom transporta.
Kako biste uspješno izvršili ovaj zadatak, razmislite o primjeni ovih dokazanih tehnika!
Kako bi se osiguralo uklanjanje svih potencijalnih opasnosti, preporuča se potopiti različito povrće, poput zelene salate, rajčice, krastavaca i rotkvica, zajedno s voćem poput šljiva i krušaka, u zasebne otopine.
Za početak skupite dvije posude za proces čišćenja voća. U početnoj posudi pomiješajte jabučni ocat i vodu u omjeru pola čaše octa na litru vode. U zasebnoj posudi pomiješajte vodu s dvije žličice sode na svaku litru vode.
Kako biste postigli optimalnu čistoću, započnite s uranjanjem voća i povrća u kiselu otopinu, a zatim u alkalnu otopinu, dopuštajući im da se namaču nekoliko minuta. Ova precizna tehnika jamči temeljitost i preciznost u procesu čišćenja. Stavite svoje pomno pripremljene predmete u “kiselu kupku” na pet minuta. Završite postupak nježnim ispiranjem proizvoda pod ravnomjernim protokom vode, a zatim ga potapanjem u alkalnu smjesu na dodatnih pet minuta.
Završite postupak temeljitim pranjem proizvoda svježom, čistom vodom. Voila! Većina esencijalnih nutrijenata u voću koncentrirana je u vanjskom sloju, slično koži jabuke. Osim toga, kora sadrži vrijednu komponentu poznatu kao pektin, koja služi kao prirodni izvor dijetalnih vlakana. Kako biste u potpunosti osjetili slatki okus jabuke, preporučljivo ju je konzumirati s korom, no ova se preporuka odnosi isključivo na jabuke uzgojene u vlastitom voćnjaku.
Kako bi se postigao sjajan izgled jabuka koje se prodaju u velikim supermarketima, nakon duljeg skladištenja nanosi se kombinacija ulja i voska. No, kako biste doista osjetili puni okus jabuke, preporučuje se odvojiti nekoliko trenutaka i uroniti je u kipuću vodu. Pripremite se biti zadivljeni izvanrednom transformacijom koja se događa! Prethodno prozirna voda postat će mutna, otkrivajući prisutnost žutog, masnog filma.
Kako biste osigurali temeljito čišćenje proizvoda, preporuča se koristiti spužvu ili zaštitnu rukavicu u kombinaciji s vodom. U svrhu uklanjanja štetnih elemenata iz tropskog voća poput banana, ananasa, naranči i drugih agruma, preporuča se potopiti ih u kipuću vodu i potom ostaviti da se ohlade.
Samo poduzimanje ove mjere opreza možda neće biti dovoljno. Za sveobuhvatno čišćenje ovih slatkih plodova, preporučljivo je upotrijebiti četku i marljivo ih isprati pod snažnim mlazom vode. Tijekom ljeta jagode zauzimaju posebno mjesto kao omiljeno voće. Ipak, uobičajeno je da se ove bobice podvrgnu postupcima uzgoja koji uključuju primjenu pesticida i raznih kemikalija. Dok te tvari obično spadaju unutar prihvatljivih pragova, neki se pojedinci odlučuju za dodatni sloj zaštite temeljitim pranjem jagoda kako bi eliminirali sve potencijalne ostatke.
Za prirodno čišćenje jagoda često se koristi otopina sode bikarbone. Važno je izbjegavati skladištenje povrća u foliji kako bi se spriječilo nakupljanje štetnih nitrita, iako se brokula i krastavac obično pakiraju na ovaj način. Nakon što uklonite foliju, ostavite povrće da stoji na toplom mjestu petnaestak minuta, što pomaže u raspršivanju znatne količine toksina. Nakon toga, proces započinje kiselom i lužnatom kupkom.