– Higijena veš mašine je jako bitna po rublje, jer ako jednom u tri mjeseca ne očistite plastike, sam bubanj kao i spremnik za deterdžent, imaćete problem. Jednostavno, u vaše rublje će redovno da ulaze neprijatni mirisi, a danas vam donosimo par savjeta na ovu temu…
Čišćenje vaše perilice rublja i rješavanje problema poput kamenca i prljavštine često može imati visoku cijenu. Međutim, ako se odlučite sami očistiti perilicu rublja, možete uštedjeti novac. Kako biste osigurali da perilicu očistite učinkovito i bez oštećenja, važno je slijediti nekoliko jednostavnih smjernica. Pridržavajući se ovih savjeta, možete održavati čistoću svoje perilice rublja i održavati je u besprijekornom stanju. Kako biste osigurali najbolje performanse vaše perilice rublja, važno je pravilno je održavati.
Tijekom korištenja, naslage kamenca i ostaci deterdženta mogu se nakupiti unutar perilice, što dovodi do smanjene učinkovitosti pranja i potencijalnog oštećenja. Osim toga, nakupljanje prljavštine može blokirati odvodnu cijev, ometajući pravilan protok deterdženta i rezultirajući neugodnim mirisima. Održavanje spremnika za vodu kako bi se osigurala čistoća. Sastojci: Da biste napravili smjesu, pomiješajte 50 grama vodikovog peroksida s po 3 žličice sode bikarbone i sapuna za pranje rublja. Postupak: Kombinirajte sve elemente zajedno. Lagano odvojite dozator deterdženta i obilno rasporedite smjesu po njegovoj površini.
Ostavite smjesu da odstoji 15-30 minuta, prilagođavajući vrijeme ovisno o razini prljavštine. Spužvicom očistite dozator, zatim ga temeljito isperite tekućom vodom. Ova se tehnika također može koristiti za čišćenje bubnja perilice rublja. Ovaj prijedlog potječe od iskusnog stručnjaka za popravak perilica rublja koji je podržao ovu metodu zbog njezine visoke razine učinkovitosti. Najlakši i najučinkovitiji način za brzo uklanjanje kamenca s grijača je korištenje limunske kiseline.
Postupak: Kako biste uklonili nakupljanje kamenca s ključnih komponenti unutar perilice, kao što su grijaći elementi i valjci, slijedite ovaj jednostavan postupak. Započnite sipanjem 100-200 grama limunske kiseline u dozator deterdženta. Zatim pokrenite program pranja, osiguravajući temperaturu od 60 stupnjeva. Održavanje čistoće gumene brtve na perilici je ključno. Sastojci: Pomiješajte pola litre vode s jednom žlicom limunske kiseline. Postupak: Pomiješajte limunsku kiselinu s vodom kako biste dobili otopinu. Uronite krpu u smjesu i nastavite s čišćenjem unutrašnjosti gumene brtve.
Slijedeći ovu tehniku, učinkovito ćete eliminirati prljavštinu, ostatke i prisutnost spora plijesni, čime jamčite da će vaša perilica rublja ostati čista i higijenska. Na temelju iskustava Peta Peta, čitatelja koji već dvije godine posjeduje perilicu rublja i marljivo je održava, došlo se do zanimljivog opažanja. Petin suprug primijetio je promjenu u mirisu njihove odjeće koja više nije imala poznatu aromu. Nakon temeljite istrage, zaključili su da je neugodan kiselkasti miris rezultat ostataka deterdženta i prljavštine koja se nakuplja prilikom pranja na nižim temperaturama.
Riješenje: Za optimalne rezultate upotrijebite tablete za perilicu posuđa stavljanjem dvije od njih u perilicu rublja. Podesite temperaturu na 90 stupnjeva i dopustite tabletama da učinkovito provedu svoj proces čišćenja. Peta je otkrila da je ova metoda revitalizirala svježinu njezine odjeće, potaknuvši je da je uključi u svoju rutinu svaka tri mjeseca. Peta, koja nosi nadimak “Kamenožderka”, osmislila je domaći prašak za uklanjanje kamenca koji učinkovito rješava probleme s kamencem i neugodnim mirisima, a svoju preporuku rado dijeli s prijateljima koji se suočavaju sa sličnim izazovima.
Sastojci: Da biste napravili domaću otopinu za čišćenje, pomiješajte jednake dijelove sode za pranje, sode bikarbone i limunske kiseline, zajedno s upola manje nejodirane soli. Postupak: Kombinirajte komponente i držite ih u posudi koja se može dobro zatvoriti. Za dezinfekciju prazne perilice rublja na temperaturi od 90 stupnjeva upotrijebite mali broj žlica, otprilike 4-5. Dodatno, ovaj određeni proizvod ima sposobnost funkcioniranja kao pojačivač rublja, učinkovito pročišćavajući vodu i održavajući čistoću perilice rublja. Kako biste osigurali dugotrajnost i optimalne performanse vaše perilice rublja, ključno je održavati unutrašnjost čistom i bez kamenca.
Srećom, dostupni su isplativi i prirodni lijekovi, poput limunske kiseline, sode bikarbone i vodikovog peroksida. Uključivanjem ovih sastojaka u svoju rutinu čišćenja i pridržavanjem redovitog održavanja, možete spriječiti neugodne mirise i nakupljanje kamenca, omogućujući vašoj perilici rublja besprijekoran rad dulje vrijeme. Isprobajte ove tehnike i uživajte u zadovoljstvu netaknute i potpuno funkcionalne perilice rublja.