Danas ćemo pisati o poznatom pjevaču Akiju Rahimovskom koji je preminuo prije dvije godine. To se desilo iznenada, i niko se nije nadao tome, a vijest o njegovoj smrti je odjeknula kao bomba.
U 66. godini života 2022. godine preminuo je Aki Rahimovski, glasoviti pjevač grupe “Parni valjak”. Zanimljivo, neposredno prije njegove prerane smrti on i njegova 27 godina mlađa supruga radosno su dočekali svoj treće dijete na svijetu. Aki je održavao diskretnu vezu s Barbarom, dosta mlađom od njega, koja je ostala zataškana od očiju javnosti. Barbarino prisustvo rijetko je tko priznavao, jer nikada nije javno istupala. Aki se prije toga dvaput ženio, au prvom braku rodio mu se sina Kristijana koji je krenuo stopama slavnog oca i posvetio se glazbi.
- Aki Rahimovski, poznati pjevač, upustio se u drugi brak koji je trajao gotovo četiri desetljeća. Ingrid je u to vrijeme bila njegova voljena partnerica, a zajedno su dobili kćer Dinu. Unatoč dugotrajnosti njihove veze, Aki i Ingrid svjesno su se odlučili na privatan život te se kao par nikada nisu javno pojavljivali. Pred kraj 2019. Aki je doživio radost što je na svijet dočekao svoje treće dijete, kćerkicu koju je rodila njegova nova djevojka Barbara. Nažalost, njihova sreća bila je kratkog vijeka jer je pjevač nedugo zatim tragično preminuo. Kako javlja “RTL Ekskluziv”, Aki se sa suprugom preselio u Sloveniju nakon što mu je na brigu povjerena Antonija, kćer djevojčinih roditelja. Podrijetlom iz Niša, Aleksandar Aki Rahimovski preselio se u Skoplje tijekom svojih ranih godina, zajedno sa svojom obitelji.
S nepunih sedam godina krenuo je u svoju glazbenu odiseju uz oca, koji je bio instruktor glazbe. Zajedno su ga upisali u glazbenu školu u kojoj se učio klavir i vokal. Tijekom svoje adolescencije s entuzijazmom je sudjelovao u raznim glazbenim grupama, poput Vakuuma, Blood Brothersa i Tora, koji su svoj talent pokazali na zagrebačkom festivalu 1975. godine. Upravo u ovoj značajnoj godini susreo se s cijenjenim gitaristom i skladateljem Huseinom Hasanefendićem Husom, ali i Juricom Pađenom.
Direktor Vladimir Mihaljek Miha i njegov tim surađivali su u osnivanju Parnog valjka. Prema praktičarima kineske medicine, ključno je izbjegavati trajne bolove u leđima i umjesto toga dati prednost vježbanju kao metodi ublažavanja. Oni čvrsto vjeruju da posvećivanje samo 10 minuta dnevno ovim vježbama ne samo da može donijeti olakšanje, već i djelovati kao preventivna mjera. U ovom članku predstavljamo pet temeljnih vježbi za kralježnicu koje učinkovito smanjuju bol i povećavaju fleksibilnost.
Kako biste ublažili nelagodu u gornjem i donjem dijelu leđa, zauzmite uspravan položaj sa stopalima ispod stražnjice i nagnite se naprijed. Ova vježba učinkovito isteže svaki kralježak, pružajući značajno olakšanje. Uključivanje vježbi na zidu u vašu dnevnu rutinu fantastičan je način da ostanete aktivni. Ova vježba posebno je korisna za osobe koje često imaju glavobolje, napetost u ramenima i vratu, kao i napade vrtoglavice. Dosljedno prakticiranje ove rutine ima potencijal potpuno ublažiti bolove u leđima.
Legnite na pod, pazeći da su vam leđa u potpunosti oslonjena, a stopala čvrsto naslonjena na zid. Lagano naslonite ruke na trbuh. Zatvorite oči i koncentrirajte se na održavanje ravnomjernog i ritmičnog daha, dok aktivno uklanjate sve nepotrebne misli iz svog uma. Ako ostanete u ovom položaju samo pet minuta, naići ćete na značajno smanjenje naprezanja mišića leđa i vrata, što će rezultirati potpunim uklanjanjem upornih glavobolja.
3. Poza očnjaka Zauzmite položaj na sve četiri, pazeći da vam kralježnica bude u savršenoj ravnini s podom. Započnite dubokim udahom i podizanjem glave, istovremeno “spuštajući” trbuh. Izdahnite dok spuštate glavu i aktivirate mišiće jezgre. Ponovite ovaj niz ukupno 10 puta. Uključivanje vježbi istezanja i uvijanja vitalan je element. Ako osjećate nelagodu u želucu i probavne smetnje, ova aktivnost može pružiti značajne prednosti. Započnite tako što ćete sjediti na podu ispruženih nogu. Prekrižite desnu nogu preko lijeve noge i nagnite se prema desnoj strani, podupirući se rukom. Ponovite ovaj pokret na lijevoj strani.
Zadržite ovaj određeni položaj otprilike 30 sekundi. Leptir poza, koja je poza broj pet, vrlo je učinkovita u ublažavanju nelagode u kukovima i smanjenju napetosti u nogama i koljenima. Da biste to postigli, zauzmite sjedeći položaj na tlu, osiguravajući pravilan položaj kralježnice. Spojite noge i približite ih tijelu. Zadržite ovaj položaj otprilike dvije minute. Važno je priznati otpornost našeg tijela, koje se lako oporavlja i ima koristi od bilo kojeg oblika tjelesne aktivnosti. Umjesto da se oslanjate na lijekove protiv bolova, razmislite o uključivanju jedne od ovih vježbi u svoju rutinu. U nastavku ćete pronaći video koji prikazuje opsežan skup vježbi posebno osmišljenih za ublažavanje bolova u leđima.