Doručak je najbitniji obrok u danu, jer nas on pokreće i daje nam snagu da prebrodimo sve prepreke koje su tog dana ispred nas. Međutim jako je bitno odabrati prave namirnice za naš doručak jer ima i onih koje su jako loše za naše zdravlje.

Dr. Leo Bokerije prestao je konzumirati čokoladu i prihvatio režim prehrane kakav su koristili američki astronauti.

Usporedo s njom doživio je gubitak od 9 kilograma i primijetio značajno poboljšanje svog općeg blagostanja. Režim prehrane koji je odabrao Bokerija izostavlja šećer, kruh i sol, što je rezultiralo značajnim poboljšanjem njegovog stanja, iako se i dalje bori s “brutalnim” apetitom. Njegov trenutni unos prehrane sastoji se od svježeg sira, laganog jogurta, jaja i obilnog večernjeg obroka.

Koje je primjedbe iznio Leo Bokerija?

Bokeria tvrdi da je ideja o konzumiranju doručka u samoći krajnje neutemeljena, nadalje navodeći da je doručak zapravo “smrt za tijelo”. Umjesto toga preporučuje ručak otprilike u podne i standardnu ​​večeru, uz šetnju ili tjelovježbu prije spavanja, za što smatra da pridonosi produljenom i zdravom životu.

Koje su implikacije?

Promjena u Bokerijinim prehrambenim navikama i načinu života ne samo da je poboljšala njegovo cjelokupno zdravlje, već je djelovala i kao izvor motivacije za brojne pojedince koji se bore sa sličnim nezdravim ponašanjem. Njegovo putovanje ilustrira da je uvijek moguće provesti promjene koje rezultiraju boljim zdravljem i višom kvalitetom života.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.