Osim što pomaže u pravilnom funkcioniranju našeg tijela, pojedini dodatak može značajno pomoći kod raznih zdravstvenih problema. Ako se suočavate s izazovima kao što su tjeskoba, depresija ili bolestima poput dijabetesa, jedan bi se “bitni nutrijent” mogao pokazati korisnim.

LloydsPharmacy preporučuje uključivanje ovog dodatka u vašu svakodnevnu prehranu. Ako ga nema u vašim obrocima, korištenje dodataka prehrani služi kao jeftina alternativa.

Točnije, magnezij služi kao značajan izvor dobrobiti, igrajući ključnu ulogu u radu našeg tijela. Ključno je za pretvaranje hrane koju konzumiramo u energiju i pomaže našim paratireoidnim žlijezdama, koje su važne za održavanje zdravih kostiju.

Dok su potrebna daljnja istraživanja kako bi se u potpunosti shvatili učinci magnezija, smatra se da pomaže u upravljanju dijabetesom i kardiovaskularnim problemima, uključujući srčane udare, visoki krvni tlak i moždane udare, kao i migrene. Osim toga, magnezij se predlaže kao potencijalno učinkovit lijek za bolesti poput tjeskobe, stresa i depresije.

Prema NHS-u, muškarci u dobi od 19 do 64 godine trebaju dnevni unos od 300 mg magnezija, dok žene u istoj dobnoj skupini trebaju 270 mg. Ako u vašoj prehrani nema dovoljno magnezija, a smatrate da je potrebno koristiti dodatke prehrani, preporučuje se da ograničite unos na najviše 400 mg svaki dan.

LloydsPharmacy upozorava da pretjerani unos magnezija može dovesti do proljeva. Ako razmišljate o uključivanju dodataka prehrani u svoj režim, savjetuje se da se prethodno posavjetujete s liječnikom opće prakse ili ljekarnikom, osobito ako već imate neko zdravstveno stanje.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.