Poznato je od prije da društvene mreže kvare razmišljanje mlađih generacija. Možemo vidjeti razne klipove, slike i slično koje to itekako potvrđuju. Imali smo razne primjere da su generacije koje nam dolaze jako loše, a to uključuje i pucnjava koja se dogodila u osnovnoj školi u Beogradu kada je jedan mladić usmrtio svoje prijatelje iz klupe i zaštitara škole. Pored toga je bilo još primjera u kratkom periodu, a danas ćemo pisati o djevojci koja je uhapšena u Crnoj Gori.
Građane Austrije bacila je u nevjericu kada je odjeknula vijest da je mlada djevojka porijeklom iz Crne Gore osumnjičena za planiranje napada u Grazu. Nakon opsežne istrage njezinog doma, vlasti su naišle na zbirku oružja, odjeće i uznemirujućeg vizualnog materijala koji prikazuje odrubljivanje glave. Policija je otkrila da je djevojka koristila aplikaciju Telegram za strategiju i komunikaciju, dok je uz odjeću nabavila i razno oružje, uključujući sjekiru i nož, s ciljem pokretanja neselektivnih napada na osobe koje ništa ne sumnjaju u Grazu.
- Prema izvješćima, navodi se da je podijelila svoju taktiku napada s osobama istomišljenika putem aplikacije Telegram. Strategija je uključivala ciljanje pojedinaca odjevenih u crno bez diskriminacije i maksimalno iskorijenjivanje nevjernika. Dok austrijska policija nije mogla utvrditi točan datum planiranog napada, njihova je procjena bila nepokolebljiva na temelju njihove reakcije i specifičnosti uhićenja da je napad neizbježan. Iako je rođena u Crnoj Gori i živi u Grazu, djevojka nije dobila austrijsko državljanstvo.
Po nalogu državnog odvjetnika u Grazu, u rezidenciji je provedena opsežna istraga koja je rezultirala pronalaskom oružja i odjevnih predmeta. Naknadno je djevojka uhićena. Tijekom ispitivanja djevojka je bila suzdržana o svojim motivima, iako su joj roditelji navodno bili prisutni, ali nisu znali za njezine namjere. Zapanjujuća i nevjerojatna priroda ove situacije ostavila je i Austriju i Crnu Goru u stanju nevjerice.
Očekuje se daljnje ispitivanje i kasniji pravni postupak kako bi se otkrile namjere i detalji u vezi s ovom zabrinjavajućom parcelom. Dodatne informacije: Nakon saslušanja koje je vodila sutkinja Višeg suda Suzana Mugoša, Jelena Perović, direktorica crnogorske Agencije za sprječavanje korupcije (ASK), puštena je na slobodu radi iznošenja obrane.
Prema riječima Marije Raković, savjetnice za odnose s javnošću Višeg suda, Jeleni Perović oduzeta je putovnica i sada podliježe strogim zabranama, poput zabrane napuštanja boravišta i kontakta s određenim osobama. Vukas Radonjić, glasnogovornik i tužitelj Specijalnog državnog tužiteljstva, jučer je izjavio da postoji osnovana sumnja da je Perović u periodu od kolovoza 2020. do veljače 2024. godine, u ulozi službene i javne službenice, prekoračila granice službene ovlasti. .
Istragom su prikupljeni dokazi, podaci i informacije koji upućuju na njezinu umiješanost u pribavljanje imovinske koristi veće od 60.000 eura sebi i drugima. SPO je preuzeo brigu o osiguranju zgrade ASK-a prije nego što se krene u detaljnu pretragu. U suradnji s raznim upravama i agencijama iz Hrvatske i Crne Gore, Služba kriminalističke policije PU Dubrovačko-neretvanske provela je opsežno višemjesečno kriminalističko istraživanje. Ovim istraživanjem uspješno su identificirane dvije osobe, 25-godišnji hrvatski državljanin i 27-godišnji državljanin Crne Gore, koje se sumnjiči da su se u sklopu zločinačke organizacije bavile neovlaštenom proizvodnjom i prometom drogama.