– Svaki vikend, bar jedan dio njega predviđen je za kućne poslove i hifijenu. Niko ne voli to da radi, ali je jako lijepo kada se sve završi i onda se uživa u ljepšem ambijentu….

Naravno, želite i ugodnu aromu u svom stanu, zar ne? Srećom, postoji jednostavan i isplativ način da se to postigne bez oslanjanja na skupe osvježivače zraka. Počnite tako što ćete nabaviti posudu u koju možete uliti kristale sode za pranje (natrijev karbonat). Kako biste pojačali aromu, strateški stavite nekoliko klinčića na površinu u estetski ugodan raspored. Soda bikarbona učinkovito se bori protiv svih neugodnih mirisa, a klinčići ugodan miris.

Za još snažniji miris dodajte malu količinu eteričnog ulja. Podijelite nekoliko takvih po svom životnom prostoru i uživajte u prekrasnom mirisu koji će neprestano prožimati zrak. U slučaju da imate krznene prijatelje koji bi možda bili skloni istraživanju, uzmite komad aluminijske folije i probušite nekoliko rupa u njoj, a zatim je koristite kao zaštitni omot.

BONUS ČLANAK:

U čast Mihaila Miše Janketića, istaknute ličnosti jugoslavenskog glumišta, ovog tjedna obilježavamo njegov rođendan. Rođen 24. svibnja 1938., Janketić isprva nije imao namjeru pohađati školu glume jer mu je strast bila književnost. Međutim, tijekom svog akademskog bavljenja aktivno je sudjelovao u radničkom štrajku. Kao rezultat toga, dobio je privremeni dopust i iskoristio priliku da krene na 21-dnevno putovanje u međunarodni kamp. Za vrijeme boravka u Beogradu prepričava svoj boravak sa zanosnom Austrijankom.

Međutim, po povratku se našao bez privilegija za nadolazeću godinu. Kako bi ponovno dobio svoju stipendiju i mjesto koje bi mogao zvati domom, nije imao drugog izbora nego upisati program. Kazališna akademija u tom se trenutku činila najpovoljnijim izborom, objašnjava Janketić. Od tog trenutka kreće njegov glumački put. Miša se otisnuo u sfere filma, televizije i kazališta, ostavljajući ga jedno dugotrajno pitanje – gdje on zapravo pripada? Skrivena ispod njegove slavne karijere krije se zapanjujuća priča o njegovim ranim godinama.

Najizazovnije poglavlje u njegovom životu odvijalo se usred kaosa Drugog svjetskog rata, kada je tragično izgubio majku od ruke kolege iz razreda. “Moja majka je radila u mjesnoj pošti. Tog kobnog dana, dok smo se opraštali od partizanskih trupa i dočekivali njemačke snage, moju su majku naši ljudi zadužili da ostane. Da poslužno nastavi svoj posao u Poštanski ured. Nemci će opet biti poslani da se pakuju pored nas, jer smo otkrili još partizanskih boraca u Pljevljima, kaže Janketić u intervjuu TV Novostima.

Tijekom priprema za suđenje majka mi se povjerila izražavajući strah od smrti. Predajem ti Milenu na brigu. Kao voditelj kućanstva, vaša je odgovornost osigurati sigurnost i dobrobit svojih voljenih, posebno žena o kojima skrbite. Od presudne je važnosti da ne dopustite da im se dogodi bilo kakva šteta ili da ne sudjelujete u bilo kakvim pogrešnim radnjama. Tragično, Janketić prepričava potresnu priču svoje majke Milice koja se nikada nije vratila kući. Molili su vlasti da joj poštede život, ali su je u Ševarima tragično ubile drugarice partizanke.

Zemaljska komisija Crne Gore, u potrazi za pravdom za zločine počinjene tijekom okupacije, dokumentirala je svjedočenje Milorada Vukojičića zvanog Maca, koji je priznao svoju umiješanost u ubojstvo deset sumještana. Ovo svjedočanstvo, evidentirano kao dokument broj 1487, čuva se u Državnom arhivu Crne Gore. Ovo sumorno poglavlje u povijesti izašlo je na vidjelo 2005. Vukojičić je, uz još sedmoricu, službeno priznat kao svećenik Srpske pravoslavne crkve.

  • Zemaljska komisija provela je istragu i utvrdila da je Vukojčić, zajedno s Vojislavom Kovačevskim i Milisavom Jestrovićem, sudjelovao u hapšenju i smrtonosnom strijeljanju nenaoružanih osoba s područja općine Pljevlja 1944. godine. Osim toga, u Pljevi je objavljeno da je dobio nadimak ” Maca” zbog njegove sklonosti određenom instrumentu, poznatom kao Macoli, koji se koristi za oduzimanje života.