Štitna žlijezda je organ koji je smješten u predjelu vrata i koji ima jako važnu funkciju. Ona naime proizvodi hormone koji su potrebni našem tijelu i koji moraju biti u balansu da bi ono radilo kako treba i da bi bili zdravi.

U određenim slučajevima, štitnjača može predstavljati izazov za pojedince. Brojne žene nailaze na poteškoće koje proizlaze iz ove žlijezde. Trenutno predstavljamo divan napitak koji potiče dobrobit ovog vitalnog organa. Štitnjača koja igra ključnu ulogu u funkcioniranju našeg tijela, nalazi se u vratu.

  • Njegova glavna funkcija je proizvodnja hormona, a svaki poremećaj može uzrokovati neravnotežu, što dovodi do raznih bolesti. Srećom, imamo privilegiju Syede Kiran Zahre Hussain, certificirane holističke nutricionističke terapeutkinje, koja nam je ljubazno dala recept za nevjerojatan napitak. Ne samo da ovaj napitak sadrži niz vitalnih hranjivih tvari, antioksidansa i minerala, već također igra ulogu u promicanju optimalne funkcije štitnjače i poboljšanju cjelokupnog zdravlja i dobrobiti.

Da biste pripremili ovaj okrepljujući napitak, počnite tako što ćete vodu prokuhati. Kad voda dosegne točku vrenja, umiješajte 1 šalicu soka od brusnice, ¼ žličice sušenog đumbira, ½ žličice cejlonskog cimeta, ¼ žličice muškatnog oraščića, ¾ šalice svježe iscijeđenog soka od naranče i ¼ šalice svježe iscijeđenog soka od limuna, dobro promiješajući.

Za pojačanje okusa, aromatičnu mješavinu začina pomiješajte sa sokom od brusnice i lagano kuhajte 20 minuta. Nakon što smjesa postigne hladnu temperaturu, ulijte je s osvježavajućim esencijama soka od naranče i limuna. Važno je napomenuti da je ovaj napitak za pomlađivanje najugodniji kada se konzumira tijekom dana. Koje prednosti ovaj napitak pruža štitnjači? Jod, vitalni element za održavanje zdravlja štitnjače, nalazi se u brusnicama.

Osim toga, đumbir, koji obiluje magnezijem i ima protuupalna svojstva, pomaže kod problema sa štitnjačom. Protuupalna svojstva cimeta, u kombinaciji s učincima muškatnog oraščića na poticanje metabolizma, nude olakšanje osobama s inzulinskom rezistencijom koja se obično povezuje s Gravesovom bolešću. Štitnjača može imati velike koristi od konzumacije soka od naranče jer je bogat vitaminom C. Osim toga, sok od naranče pomaže u procesu detoksikacije. S druge strane, sok od limuna, koji je prepun vitamina, jača imunološki sustav i podržava detoksikaciju.

Osiguravanje odgovarajućeg liječenja hipotireoze, zdravstvenog stanja obilježenog nedovoljnom proizvodnjom hormona štitnjače, od iznimne je važnosti kako bi se spriječile teške zdravstvene komplikacije. Uvrštavanjem ovog napitka u svoju dnevnu rutinu, uz uravnoteženu prehranu bogatu antioksidansima, možete učinkovito podržati optimalan rad štitnjače. Kako bi se postigla optimalna funkcija štitnjače, savjetuje se izbjegavati određene namirnice koje mogu poremetiti rad štitnjače.Ove namirnice obuhvaćaju povrće Cruciferae poput brokule, zelenog povrća, cvjetače, kelja i špinata, kao i repe, soje i kikirikija.

Bonus tekst:

  •  Osiguravanje dovoljne količine okrepljujućeg sna od iznimne je važnosti za očuvanje našeg blagostanja i energije. Služi kao vitalna komponenta u pomlađivanju i osnaživanju našeg fizičkog stanja, pripremajući nas za pobjede i prepreke koje nas očekuju. Slijedom toga, imperativ je odrediti prioritete i osigurati dovoljnu količinu mirnog sna, jer on postavlja temelje za uspješan i trijumfalan dan. Kako bi se naglasila važnost ove vitalne svakodnevne prakse, Zdravstvena služba Ujedinjenog Kraljevstva objavila je smjernice koje opisuju odgovarajuće trajanje sna kojem bi pojedinci trebali težiti, s obzirom na njihovu dobnu skupinu.

Za razliku od odraslih, mala djeca, koja trenutno prolaze kroz ključne faze razvoja i sazrijevanja, zahtijevaju dovoljno sna kako bi se omogućio adekvatan odmor i optimalan rad tjelesnih procesa. Prisutnost trajnog umora tijekom dana može biti pokazatelj kroničnog nedostatka odmora. Prema The Mirror-u, općenito se preporučuje da odrasli spavaju između 7 i 9 sati.

Međutim, određena količina sna koja je potrebna može se razlikovati ovisno o različitim čimbenicima, uključujući dob, zdravlje i pojedinačne okolnosti. Presudno je razumjeti i priznati činjenicu da svaka osoba ima svoje različite obrasce spavanja. Arnold Schwarzenegger, poput nekih pojedinaca, može funkcionirati najbolje s manje sna. Međutim, važno je priznati da tinejdžeri, djeca i dojenčad općenito trebaju više sna zbog svog kontinuiranog rasta i razvoja, iako mogu postojati varijacije među pojedincima.

Smjernice za spavanje razlikuju se ovisno o dobi, a novorođenčad obično zahtijevaju od 8 do 16 sati sna, dok se odraslima preporučuje da spavaju najmanje sedam sati po noći. Unatoč tome, važno je priznati da stručnjaci za spavanje naglašavaju individualnost svake osobe, naglašavajući inherentnu nepreciznost istraživanja spavanja.