Prije 13 godina Natalija Mihajlova, ruska državljanka, u 51. godini života donijela je odluku da se preseli u Srbiju. Od tada je svojim jedinstvenim životnim stilom osvojila brojne pojedince. Umjesto da bude okružena užurbanim zvukovima grada, Natalija je prigrlila miran život u prirodi. Njezini su dani sada posvećeni brizi o zemlji i proizvodnji hranjivih namirnica.

Natalija i njenih pet sinova u početku su živjeli u Petrovcu na Mlavi, ali su se na kraju preselili u šarmantno selo Zabrđe. Obitelj uživa u prostranoj zemlji od 30 ari, a Natalija gaji duboki osjećaj pripadnosti Srbiji, smatrajući je svojom pravom domovinom.

Natalija prepričava svoju želju da transformira okolinu, atmosferu i same pojedince. Rusija je u posljednja tri desetljeća iskusila stalno stanje krize, što je dovelo do pojačane tjeskobe i gubitka topline i suosjećanja. Živeći u sjevernom dijelu zemlje, oslanjali su se samo na ono što im se donosilo, podnosili velike hladnoće i česte bolesti, a sve to bez dovoljno sunčeve svjetlosti. Sa svojih pet sinova u pratnji, Natalija se najprije četiri godine nastanila u Vršcu, nakon čega je pet godina boravila u Petrovcu na Mlavi u istočnoj Srbiji. Konačno, od kraja prošle godine, utjehu su pronašli u prirodnim ljepotama sela Zabrđe.

Natalija se prisjeća razgovora sa sinom dok su tamo boravili, a on je izrazio veliku želju za breskvama. To ju je potaknulo da posjeti tržnicu kako bi ih kupila, unatoč njihovoj visokoj cijeni. Nažalost, breskve koje su dobili nisu bile ukusne. Međutim, kada su se preselili na sadašnju lokaciju, otkrili su da je vrhunac sezone za breskve. Bili su oduševljeni kada su otkrili da su te breskve pristupačne i ukusne, nadmašujući bilo koju drugu sortu s kojom su se susreli. Natalija izražava potpuno zadovoljstvo ovim breskvama, ističući njihovu jedinstvenu i neodoljivu kvalitetu.

Natalija, nastanjena u Zabrđu, bavi se online radom te povremeno sudjeluje u fotoshootingu djece u reklamne svrhe. Ona nastoji ostvariti prihod na različite načine, ali je čvrsto uvjerena da je balans između značajne obitelji i stabilnog posla nedostižan. Prema njezinim riječima, nitko je ne može nadmašiti u odgoju vlastite djece.

Na našem imanju upravo gradimo ruske toplice koje nude jedinstvenu kombinaciju saune i kupališta. Ova izvanredna ustanova je poznata po svojoj sposobnosti jačanja imuniteta i promicanja opće dobrobiti. Kroz povijest, Rusi su se oslanjali na ova lječilišta za uspješno prevladavanje raznih epidemija, što ih čini odredištem koje morate posjetiti subotom. Detoksikacijska svojstva toplica korisna su za srce, mozak i druge vitalne organe. Namjera nam je bila dovršiti izgradnju kako bi pojedinci koji traže liječenje mogli imati koristi od njegove ljekovite moći. Štoviše, ovo lječilište posebno je povoljno za djecu jer pruža olakšanje kod bolesti poput kašlja. Međutim, zbog epidemije koja je u tijeku, strpljivo čekamo njezino rješenje prije nego što potpuno otvorimo svoja vrata javnosti, osiguravajući sigurnost i dobrobit svih.

Mihajlova duboka ljubav prema prirodi i njezina bliska povezanost s njom pokretačke su snage iza njezine odluke da živi na selu.

Natalija čvrsto vjeruje da netaknuta priroda ima ogromnu vrijednost. Nudi bijeg u planine, gdje se nalaze netaknuti izvori vode i čist zrak. Tražeći utjehu i snagu tijekom razdoblja bolesti, odvažila se na mjesto gdje je mogla uzgajati biljke koje su joj bile potrebne. Odrastajući u šumi, Natalija je razvila oštro oko za razlikovanje različitih vrsta gljiva, vještinu koju je prenijela na svoju djecu. Privlačnost života u prirodi osvaja je, osobito u očarljivim ljetnim mjesecima. Natalija čvrsto vjeruje da su ljudi sastavni dio prirode i trebaju tražiti sklad s njom, a ne zatvarati se u užurbani grad. Ona tvrdi da se, kako bi se njegovao snažan imunitet i održalo mentalno blagostanje, čovjek mora uroniti u umirujuće zvukove ptica, tišinu i spokoj, za razliku od buke i kaosa urbanih sredina. Štoviše, Natalija tvrdi da je kvaliteta vode u gradovima ispod razine, dodatno naglašavajući superiornost ponude prirode.

Svoje znanje Natalija prenosi svojim sinovima, koji pak nalaze zadovoljstvo u odabranom načinu života.

Prema riječima Ruskinje, boravak u društvu djece zahtijeva stalnu prisutnost i mnoštvo obaveza. U ruralnim područjima djeca nemaju luksuz gubljenja vremena, a govornik smatra da ne bi trebali imati previše slobodnog vremena. U ovom posebnom okruženju djeca imaju svrhu i zadatke koje moraju ispuniti. Žena koja ima sinove naglašava važnost kanaliziranja njihove energije na produktivan način.