Aleksandra Mladenović je poznata pjevačica koja se proslavila učešćem u Zvezdama Granda. Ona se ne pojavljuje tako često u medijima, a danas imamo vijest koja je vezana za nju i nesreću koja joj se dogodila.
Aleksandra Mladenović sinoć je u blizini svoje kuće doživjela sudar automobila. U želji da rasvijetli incident, Mladenović je hrabro ispričao što se dogodilo. Zbog tjeskobe izazvane traumatičnim događajem, bila je svladana strahom i nije se mogla sjetiti točnog trenutka udara.
- Mladenović je rekao da je bio sam u vozilu kada se dogodio incident, koji se dogodio u neposrednoj blizini njegove stambene zgrade. Sam udarac za njega je potpuna magla, jer ga se ne sjeća. Mladenović je istaknuo zahvalnost višoj sili što mu je poštedjela život jer mu je to od najvećeg značaja. Trenutno je u udobnosti vlastitog doma, fokusiran na oporavak. Nakon nemilog događaja, Aleksandra je hitno prebačena u Urgentni centar, gdje su liječnici konstatovali da joj je ozlijeđena lijeva noga.
BONUS TEKST
Peršin, biljka poznata po svojim aromatičnim i dekorativnim svojstvima, služi ne samo za poboljšanje okusa jela, već posjeduje i ljekovita i nutritivna svojstva koja su odavno prepoznata u prirodnoj medicini. Njegov jedinstveni nutritivni sastav, bogat vitaminima i mineralima, izdvaja je kao doista izuzetnu biljku.
Možda će to nekoga iznenaditi, ali peršin zapravo sadrži značajnu količinu vitamina C u svom prirodnom stanju. Ovo je posebno vrijedno pažnje jer tijelo može lako apsorbirati ovaj oblik vitamina. Zapravo, u usporedbi s drugim voćem i povrćem koje se obično povezuje s vitaminom C, peršin nadmašuje limun i naranču nudeći otprilike tri puta više ove esencijalne hranjive tvari.
- Peršin se, nakon kivija i šipka, može pohvaliti najvećom koncentracijom vitamina C među biljkama. Njegova dostupnost, pristupačnost i dostupnost tijekom cijele godine čine ga nevjerojatno vrijednim resursom. S otprilike 150 posto dnevnog preporučenog unosa vitamina C na 100 grama, peršin nudi značajan nutritivni poticaj. Svaki višak vitamina C lako se eliminira mokrenjem. Iako peršin može biti malo nezgodno za skladištenje, on ostaje jedno od mojih omiljenih biljaka za kuhanje. Osobno smatram da osušeni peršin gubi na okusu, ali postoji jednostavno rješenje – zamrznite ga u posudama za led. Samo izmiksajte peršin s malo vode u multipraktiku, prebacite ga na pladnjeve i zamrznite. Kada vam zatreba peršin jednostavno odmrznite i koristite po želji.
Za produljenje vijeka trajanja Vašeg svježeg peršina, imam preporuku za pravilno skladištenje. Slijedeći ovu metodu, možete održati svježinu svog peršina minimalno 10 dana ako ga čuvate u hladnjaku. Započnite laganim obrezivanjem stabljika. Zatim uzmite staklenu posudu i napunite je malom količinom vode prije nego što unutra stavite peršin.
Za očuvanje peršina staklenku prekrijte plastičnom vrećicom i pričvrstite gumicom. Čuvajte ga u hladnjaku i zamijenite vodu kada izgubi boju. Kad god vam je potreban svježi peršin, jednostavno uzmite staklenku i upotrijebite je po potrebi.
Pripadajući porodici šaša, peršin (lat. Petroselinum crispum) je jedinstvena biljna vrsta koja raste kroz dvije godine i jedini je predstavnik u svom rodu. Njegovi osebujni tamnozeleni perasti listovi odišu prepoznatljivom aromom, dok se na složenim klasovima nalaze žućkastozeleni cvjetovi. Zeleni dijelovi biljke sadrže eterično ulje i služe kao kulinarski začin i kao ljekovita biljka poznata kao Herba Petroselini. Plodovi daju eterično ulje bogato apiolom. Uzgajan kao začin na svim kontinentima, peršin dijeli srodstvo sa svojim divljim pandanima.
- Peršin, s korijenom i lišćem, služi kao mirisan začin, osobito u juhama i kao ukras za poboljšanje okusa raznih jela. Preko zime se ukorijenjeni peršin može čuvati u pijesku, dok otporan korijen može izdržati hladnoću ostajući u zemlji. Lisnate sorte peršina, kao i vrste sa čvrsto uvijenim listovima, obično se koriste u dekorativne svrhe. Osim toga, za kulinarsku upotrebu može se kupiti suho lišće peršina.