– Za danas smo vam spremili dvije super mini teme, a prva je povezana sa vjerovanjem, šta to može da donese nesreću u jedan dom. Govorićemo o azijskim vjerovanjima, te tradicionalnom feng shui vjerovanju…..

Evo nekoliko ključnih savjeta za feng shui uređenje doma: Feng shui stručnjakinja Sandra Drinčić kaže kako je vrlo važno svoj životni prostor urediti prema pravilima feng shuija kako bismo dobili apsolutni sklad, radost, zdravlje i bogatstvo. Prema njezinim riječima, uređenje prostora u kojem živimo odražava i druge dijelove našeg života – od zdravlja do poslovnog uspjeha. Riješite se starih stvari: stare stvari, davno zaboravljeni darovi i suveniri mogu vas sputavati i držati vezanima za prošlost, blokirajući dotok nove pozitivne energije u vaš život. Drinčić se zalaže za minimalizam i uklanjanje suvišnog namještaja jer neuredan prostor izaziva glavobolju i osjećaj potištenosti.

Izbjegavanje pada iza kuće: Pad iza kuće može dovesti do zdravstvenih problema, posebno s leđima, i problema u obiteljskim odnosima, posebno između oca i sina. Također, zaostajanje poslovne zgrade može rezultirati lošom komunikacijom između muških članova tima i drugim problemima. Podrum i podovi: Podrum govori o onim problemima iz prošlosti koji nikad nisu razriješeni i svim obiteljskim tajnama. Neuredan podrum mogao bi govoriti o neotkrivenoj parnici ili obiteljskim problemima. Također, podovi moraju biti čvrsti; u drvenim podovima doslovno ne bi smjele biti rupe jer to odvlači financije.

Dnevna soba: duhovno središte doma—gdje se održavaju vrijednosti vezane za sebe, prijatelje i bliske susjede. Raspored namještaja u dnevnom boravku ne smije tjerati ljude da budu okrenuti leđima, što može rezultirati lošom komunikacijom i problemima s njim. Spavaća soba: Mjesto ljubavi, intimnosti i emocija je spavaća soba. Prema Drinčićevim riječima, ogledala ovdje ne bi trebala postojati jer reflektirajući tijelo mogu izazvati nevjeru ili zdravstvene probleme. Moguće je imati TV u sobi ali bez ogledala.

BONUS TEKST

Morske kornjače dugo su bile čuvarice oceana i poznate su po svom drevnom nasljeđu. Među drevnim organizmima u oceanu su morske kornjače. Datiraju od prije više od 100 milijuna godina; vrijeme čak i prije nego što su dinosauri izbrisani. Postoji sedam vrsta morskih kornjača. Sve su se specijalizirale za život u vodi, ali ipak se moraju vratiti na kopno kako bi položile jaja. Ne samo da su ta stvorenja uspjela preživjeti milijune i milijune godina kako je evolucija dolazila i odlazila; također su postali sastavni dio oceanskog ekosustava.

Jedna od najintrigantnijih karakteristika morskih kornjača je kako pronalaze put preko oceana. Morske kornjače koriste magnetske znakove kao prirodni senzor kompasa koji ih vodi kroz velike oceanske udaljenosti natrag do njihovih natalnih područja kako bi položile jaja. Smišljanje takvih objašnjenja ostaje izvan trenutnog znanstvenog razumijevanja; međutim, može se pretpostaviti da morske kornjače posjeduju magnetoreceptore koji im omogućuju otkrivanje varijacija magnetskog polja.

Oceanski ekosustavi trebaju morske kornjače. To je zato što, na primjer, u slučaju kada se razmatraju zelene morske kornjače, one se obično hrane morskom travom. Važnost održavanja morske trave leži u činjenici da ona osigurava stanište velikom broju morskih vrsta i također služi za očuvanje oceanskog dna netaknutim, uz ograničavanje obalne erozije. Ali u današnje vrijeme, morske kornjače imaju mnogo prijetnji s kojima se moraju nositi i ako ne budu oprezne, mogu završiti izumiranjem.

Onečišćenje plastikom pogoršava im stanje. Prisutnost plastičnih vrećica u moru otežava kornjačama razlikovanje između njih i meduza, stoga ih konzumiraju, a zauzvrat to uzrokuje zdravstvene probleme, ali i smrt kornjača. Također, s klimatskim promjenama može utjecati na temperaturu pijeska gdje se polažu jaja i tako utjecati na omjer spolova jer je određivanje spola ovisno o temperaturi jedna od njihovih karakteristika. U svjetlu ovih izazova, na morske se kornjače još uvijek gleda kao na totem otpornosti i aklimatizacije.

Činjenica da mogu postojati tako dugo i da su toliko važni za ekosustave smatra ih pravim čuvarima oceana. Zbog toga koliko doprinose davanju legitimnosti oceanskim ekosustavima, potrebno je uložiti određeni napor barem budući da su prilično ranjivi. Očuvanje morskih kornjača nije samo pitanje specifične vrste, već zdravlje i dobrobit oceanskog ekosustava u cjelini.