Novak Đoković je otkrio svojevremeno da je na autofagiji ida je ona imala pozitivne efekte na njega. Poznato je da se on jako zdravo hrani i da takav način života mora biti zbog sporta sa kojim se bavi.

Novak Đoković je poznat po tome što je cijeli svoj život posvetio specifičnom režimu ishrane, kojeg se pridržava i danas.

Otkrio je da se godinu i pol bavio praksom autofagije o kojoj se naširoko raspravljalo, dajući pretežno povoljne rezultate. Ovaj režim zahtijevao je potpuno suzdržavanje od hrane čak 16 sati svaki dan, tijekom kojih je konzumirao isključivo vodu.

Želio bih se pozabaviti temom autofagije. Ovaj oblik posta, koji uključuje 16-satno razdoblje uzdržavanja od hrane nakon čega slijedi 8-satno razdoblje jela, stekao je znatnu popularnost. Osobno sam primijenio ovu praksu i doživio značajna poboljšanja u posljednjih godinu i pol. Naime, primijetio sam poboljšanja u svom probavnom zdravlju, poboljšanu kvalitetu sna, povećanu razinu energije tijekom dana i smanjenje slučajeva umora, kao što je naveo Đoković.

Tijekom tog događanja Nole je otkrio koje namirnice ima u svojoj prehrani, a mnoge će možda začuditi podatak da najživahniji tenisač u povijesti dan započinje namirnicom koja je dostupna svima.

  • Izvor Noletove snage za naredni dan možete kupiti u radnji za samo 50 dinara. Tijekom intervjua s novinarom Grahmanom Besingerom, tenisač je otkrio kako voli izbjegavati hranu koja zahtijeva opsežnu probavu.

Kad se probudim, dan započinjem ispijanjem mlake vode s limunom koji pomaže u procesu detoksikacije tijela. Nakon toga pijem sok od celera na prazan želudac prije kratkog prekida. Nakon toga uživam u zelenom smoothieju u koji dodajem razne dodatke prehrani. Općenito, moja se prehrana sastoji od znatne količine voća. Dodatno, tijekom ranijeg dijela dana, uključujem salate; Radije izbjegavam hranu koja zahtijeva pretjeranu energiju za probavu, osobito ujutro, jer mi je tada potrebna optimalna razina energije za trening. Moj režim prehrane uključuje i kvinoju, krumpir i rižu, zaključio je.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.