Za one koji imaju kućne ljubimce i malu djecu, borba s upornom prljavštinom i mrljama na kauču vjerojatno je uobičajeno iskustvo. U vašem domu, razlikovanje brojnih otisaka prstiju umrljanih čokoladom koje ostavljaju vaši mališani i dlaka kućnih ljubimaca na namještaju može biti prilično izazovno.
Redovito suočavanje s prolivenim sokom i mlijekom je tipično, a situaciju pogoršavaju vaši psi koji sline po namještaju. Ako ste umorni od neprestanog skrivanja mrlja dekama i prostirkama, možda je savršen trenutak za dubinsko čišćenje sofe.
Postoje dvije vrlo učinkovite tehnike za vraćanje starog, umrljanog namještaja u njegov izvorni sjaj. Prva preporuka je da uzmete stari poklopac od lonca i zamotate ga u ručnik koji ste navlažili toplom vodom pomiješanom s malo tekućeg praška za pranje rublja.
- Nakon što sastavite ovu “napravu”, upotrijebite je kružnim pokretima na svim površinama svog seta. Pustite ga da se potpuno osuši i vidjet ćete zadivljujuću transformaciju – vaš će namještaj izgledati kao da je potpuno nov, pružajući vam zadovoljstvo svoje svježine i revitalizirajućeg mirisa.
Alternativna preporuka uključuje izradu mješavine 1/4 šalice octa, 3/4 šalice tople vode i 1 žlice deterdženta za pranje posuđa. Nakon što pripremite ovu otopinu, ulijte je u bočicu s raspršivačem i njome ciljajte na zamrljane dijelove svoje sofe. Nakon nanošenja, nježno istrljajte zamrljana područja nježnom krpom kako biste uklonili mrlje. Nakon toga uzmite drugu krpu navlaženu čistom vodom kako biste uklonili sve ostatke sapuna i završite postupak sušenjem područja ručnikom.
Nema razloga za uzrujanost ili usmjeravanje ljutnje prema pojedincu koji je odgovoran za “prijestup” kada vaš namještaj ponovno postane prljav. Sada imate na raspolaganju dvije jednostavne i učinkovite tehnike čišćenja koje će vam pomoći da svoj namještaj vratite u prvobitno stanje. Ovim metodama možete jednostavno održavati svoj dom čistim i svježim.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
- Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.