Za Kseniju Mijatović smo mogli reći da je bila jedna od najoriginalnijih vokala na našim prostorima. Iako je mogla ostvariti veliku muzičku karijeru, ipak se odlučila za drugu karijeru, a to je life coach.

Značajan pomak koji se dogodio bio je njezin upis na fakultet u dobi od 38 godina, gdje je upisala diplomu psihologije. Važno je priznati izazov s kojim se susrela odlaskom iz estrade.
U emisiji “Ace na ejelen” Ksenija je ispričala svoj put do spoznaje da je samo njezin glazbeni talent nedovoljan za preživljavanje. Otpuštanje nečega što je definiralo samo njezino biće bio je neizmjerno težak izbor. Ipak, prigrlila je potpuno resetiranje života.

  • Odabravši studij psihologije u 38. godini života, Mijatović je neustrašivo krenula na ovaj akademski put rame uz rame s gotovo dva desetljeća mlađim studentima. Unatoč značajnoj dobnoj razlici, ne samo da je magistrirala, već je i autorica dva znanstvena rada. Uz studij psihologije, Mijatović je uspješno završila edukaciju na Institutu za integrativnu psihoterapiju. Važno je napomenuti da ona živi s vitiligom, cjeloživotnim stanjem kože, od nježne dobi od 9 godina. U svjetlu ovog osobnog iskustva, posvetila se stalnim istraživanjima u ovom području.

Moje kontinuirano istraživanje bavi se odnosom između vitiliga, stanja koje me pogađa od ranih godina, i različitih psiholoških čimbenika. Istraživanje zajedničkih karakteristika među pojedincima s vitiligom je zadivljujući pothvat, budući da je ovo posebno područje uvelike neistraženo. U nedavnom intervjuu, bivša pjevačica Ksenija Mijatović hrabro je podijelila svoj osobni put, rasvjetljavajući izazove s kojima se suočavala i oklijevanje na koje je nailazila od drugih kao posljedicu svoje bolesti.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.