Većina žena, kad zna da će imati tešku nedjelju, skuha unaprijed i sve zamrzne. Zatim ga vade iz zamrzivača da se tijekom dana odmrznu i po potrebi zagriju.

Slučaj je takav da se neka hrana jednostavno ne smije zamrzavati. Napravite razliku između onoga što NE smije ići u zamrzivač.

Mlijeko

Ako mlijeko držite u zamrzivaču, ono će se smrznuti tako da će se prilikom odmrzavanja odvojiti na čvrste komadiće mlijeka i tekući dio. Iako nema štete u konzumiranju ovakve vrste mlijeka, ono ne bi bilo jednolično; stoga ga ne biste mogli koristiti za jutarnju kavu ili cornflakes.

Dakle, nemojte piti ono mlijeko koje ste držali u zamrzivaču, ali možete kuhati s njim.

krumpir

Napunjen vodom, svježi krumpir ostavljen u zamrzivaču postat će mekan i mrvičast. Stoga ni svježi krumpir ne treba držati u zamrzivaču niti koristiti za kuhanje.

Ipak, pečeni krumpir slobodno stavite u zamrzivač; neće postati kašaste kao svježe.

Jaja

Razlog zašto jaja bez ljuske nikada ne treba držati u zamrzivaču je taj što se sadržaj vode u jajetu povećava ekspanzijom, što na kraju uzrokuje pucanje ljuske. I bingo! Bakterije pronalaze dovoljno prostora za obavljanje svojih aktivnosti bez vašeg znanja.

Meki sir

Zamrzavanje mekog sira ne razlikuje se mnogo od držanja mlijeka u zamrzivaču. Nakon što ga izvadite iz zamrzivača, primijetit ćete vodenaste grudice, koje općenito čine dosta lošom konzistenciju namirnica poput krem ​​sira, kiselog vrhnja i ricotte.

Voće i povrće

Nemojte zamrzavati voće ili povrće, uključujući ono s visokim sadržajem vode (npr. celer, krastavci, zelena salata, lubenica), jer će postati ledeni. Ima užasan okus s toliko vode kao kuhano povrće.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.