Prema izvješćima tamošnjih medija, David Knežević, 36-godišnji Srbin, ispitan je 10. svibnja u vezi s nestankom svoje 40-godišnje supruge Ane Marije Knežević. Nestala je u Španjolskoj 2. veljače. Iako ga se trenutno tereti za otmicu, istražitelji sumnjaju da je odgovoran i za Aninu nesretnu smrt. Vjeruju da je on možda okončao njezin život u stanu u kojem je posljednji put viđena živa, nakon čega je njezino tijelo sakrio u velikom kovčegu.
Živeći u četvrti Orland Park u Fort Lauderdaleu na Floridi, David Knežević, tridesetšestogodišnjak podrijetlom iz Beograda, ondje se smjestio otkako je stupio s Anom Marijom 2011. S diplomom iz računarstva i informatike na Učiteljskog fakulteta u Beogradu, ovaj srpsko-američki poduzetnik uspješno se etablirao kao CEO i kreator EOKS Technologi Solutions. Ova tvrtka specijalizirana je za isporuku vrhunskih informatičkih i tehnoloških rješenja za različite tvrtke.
Nakon što je skupio više od desetljeća stručnosti u IT području, David je učvrstio svoju reputaciju iskusnog stručnjaka. Web stranica tvrtke može se pohvaliti njihovim opsežnim vodstvom koje obuhvaća deset godina u regijama Miami, Fort Lauderdale i West Palm Beach. Istovremeno, tijekom njegove trinaestogodišnje zajednice s Annom Mariom, rođenom Kolumbijkom, uspjeli su steći značajno bogatstvo, koje je nažalost postalo značajan izvor sporova tijekom njihova razvoda.
- Problem je nastao kada je Kolumbijka predložila podjelu zajedničke tvrtke, ali je njezin suprug nepokolebljivo vjerovao da bi trebao zadržati vlasništvo nad ne manje od 75 posto imovine. Važno je napomenuti da je šest dana nakon uhićenja srpski državljanin ispitan, pri čemu je službena osoba otvoreno izrazila zabrinutost i iznijela tvrdnje o navodnom ubojstvu četrdesetogodišnje žene Ane Marije. Tijekom istrage, španjolski forenzički tim otkrio je krvave mrlje u stanu u Madridu u kojem je živjela nestala Kolumbijka; međutim, ovaj je ključni detalj bio isključen iz kaznene prijave FBI-a dok se ne dobiju rezultati DNK. Unatoč inzistiranju Davida Kneževića da je u vrijeme nestanka supruge bio u Srbiji, dokazi su u velikoj suprotnosti s njegovim iskazom.
Njegove radnje snimile su nadzorne kamere dok je s velikim kovčegom ulazio i izlazio iz zgrade u kojoj je Ana stanovala. To je samo pojačalo sumnje oko njegove moguće povezanosti s njezinim slučajem. Po dolasku u Beograd, Srbin je svoje unajmljeno vozilo vratio lokalnoj rent-agenciji, otkrivajući primjetnu tetovažu na ruci. Istražitelji nagađaju da bi motiv ovog gnusnog zločina mogao biti povezan s imovinskim sporom procijenjenim na 15 milijuna eura. Čini se da se dogovor oko podjele imovine nije mogao postići, a David se protivi da svaki pojedinac dobije 7,5 milijuna eura.
Tijekom cijelog saslušanja, branitelj je pokazao nepokolebljivu sigurnost u tvrdnji nevinosti svog klijenta. Tijekom unakrsnog ispitivanja u petak dolazilo je do sporadičnih trenutaka napetosti između Kneževićevog pravnog zastupnika i agenta FBI-a koji je imao ulogu u slučaju. Uz otkrivanje intimnih detalja o bračnim odnosima para, pojavile su se i tvrdnje vezane uz agentovo ispitivanje poruka koje su Ana Marija razmjenjivala s njezinim poznanicima.
U tim porukama izražene su brige koje je imala zbog toga što joj muž predstavlja opasnost, kao i njezina odlučnost da svoje mentalno zdravlje stavi na prvo mjesto. Ono što ovo ročište čini posebno važnim jest to što označava inauguraciju predstavnika vlade koji izražava bojazan zbog moguće smrti Ana Marije.
U nedavnom sudskom postupku izašle su na vidjelo nove informacije vezane uz istragu koju je proveo španjolski forenzički tim. Ključan nalaz napravljen je u stanu u Madridu, gdje je otkrivena znatna količina krvi. Iznenađujuće, ovaj važan detalj nije uvršten u kaznenu prijavu FBI-a jer se rezultati DNK uzorka krvi još čekaju. Osim toga, proboj se dogodio kada je prodavač iz željezarije u Madridu pozitivno identificirao osobu koja je kupila boju u spreju i ljepljivu traku otprilike u istom razdoblju kada je Ana Maria nestala.