Osim octa i sode bikarbone, limun se može koristiti kao vitalna komponenta za postizanje besprijekorno čistih površina. Iako su kemikalije izvrsne u uklanjanju prljavštine i bakterija, prisutnost kamenca i hrđe predstavlja ogromnu prepreku.
Postoji jednostavan lijek za tvrdokorne ostatke na dnu vašeg kuhala za vodu koje obična sredstva za čišćenje nisu uspjela ukloniti. Limunska trava, koja se često koristi u pripremi sokova, sada je prepoznata kao učinkovito sredstvo za čišćenje. Uvjerite se da je sudoper temeljito očišćen.
Za početak ulijte litru ohlađene vode u kuhalo za vodu i zagrijte je do točke vrenja. Nakon što voda proključa, stavite dvije vrećice čaja od limunske trave, lagano promiješajte smjesu prije nego je ostavite da se hladi otprilike jedan sat.
Nakon što je proces vrenja završen, bacite vodu i nastavite s temeljitim čišćenjem kuhala za vodu, učinkovito uklanjajući sve uporne ostatke. Limuntus se može koristiti i za perilice posuđa. Jednostavno ispraznite sadržaj paketića soka od limuna u predviđeni odjeljak za tablete i pokrenite svoj standardni ciklus pranja posuđa.
Ovom učinkovitom tehnikom postignite besprijekorne uređaje i blistavo posuđe. Kako biste svom sudoperu vratili nekadašnji sjaj, slijedite ovaj korisni savjet: obilato nanesite sodu bikarbonu na površinu sudopera, a zatim je pokapajte obilnom količinom limunovog soka, uključujući i sok od polovice limuna.
Nakon što smjesu ostavite da odstoji kratko vrijeme, nastavite s delikatnim čišćenjem sudopera spužvom, nakon čega slijedi temeljito ispiranje vodom. Iako se može činiti zabavnom, preporuča se izbjegavati pretjerano korištenje ove tehnike. Limuntus ne samo da učinkovito uklanja nečistoće, već je i prirodno siguran, što ga čini nezamjenjivim i sigurnim dijelom svakog doma.
BONUS TEKST
Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.
Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.
Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.
- Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.
Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.