– U nastavku našeg današnjega članka, govorimo o vjerojatno nakpoznatijoj srpskoj modnoj kreatorki. Verica Rakočević ovaj posao radi preko 20 posljednjih godina, i mnoge poznate osobe nose njene kreacije, a Jelena Karleuša prednjači od svih…
Verica Rakočević nedvojbeno je jedna od renomiranih modnih kreatorki porijeklom iz Srbije. Da odagna svaku sumnju, sam pogled na njezine izuzetne dizajne potvrđuje njenu s pravom poziciju vladajuće ličnosti u cijeloj regiji. Vrijedi istaknuti da je u romantičnoj vezi sa 17 godina mlađim partnerom, što je izazvalo značajnu pozornost domaćih medija.
Verica Rakočević, modna dizajnerica koja prkosi godinama, sa svojih 78 godina zrači bezvremenskom energijom koja promatrače vraća u pedesete godine prošlog stoljeća. Njezin besprijekoran izgled i bezgranična vitalnost su neupitni. No, njezin nedavni stajling za javnost doista je plijenio pozornost. Verica je izazvala veliku buru kada je podijelila fotografiju na kojoj nosi nezakopčan sako, košulju ili grudnjak. Ova odvažna slika bila je popraćena dubokom porukom:
“Prigrlite svoje iskrene emocije, čak i ako stojite sami” – dirljiv citat koji se pripisuje Henriju Michauxu. Zanimajući se njezinim vječno modernim izgledom, jedna Veričina obožavateljica nije mogla a da se ne raspita o ključu njezinog bezvremenskog stila. Prije više od deset godina Verica je dospjela na naslovnice udajom za trideset godina mlađeg skladatelja Veljka Kuzmančevića.
No, kako su godine prolazile, transformirali su se u jedan od najomiljenijih parova u javnosti. Unatoč velikoj razlici u godinama, Verica prihvaća protok vremena i ponosi se njime. Taj se osjećaj jasno odražava na neobrađenim fotografijama koje dijeli na svom Instagramu, a koje prekrasno prikazuju njezinu prirodnu privlačnost bez pomoći ikakvih digitalnih poboljšanja. Tema starosti uvijek me zabavlja. Čini se da su godine postale značajan izvor zabrinutosti, osobito za žene koje se često suočavaju s oštrim osudama.
- Osobno se jako uvrijedim kad me netko oslovi s bakom, unatoč mojoj živahnoj i aktivnoj naravi. Iako sam nevjerojatno zahvalna za svojih šest nevjerojatnih unučadi, obeshrabrujuće je biti označena kao baka dok sam još u četrdesetima. Solidarišem se sa svim ženama koje dijele taj osjećaj. Zanimljivo je da se muškarci u pedesetima nikada ne označavaju kao djedovi, što naglašava nepravednost ove razlike. Uostalom, status bake i djeda trebao bi vrijediti samo ako doista ima unuke. Prava mladost ne može se definirati samo godinama, već snagom i sposobnošću stvaranja. Kako je Rakočevićka elokventno rekka, mladost je stanje duha.
BONUS TEKST:
Godine 1770. kapetan James Cook i njegov tim istraživača, koji su plovili na brodu Britanske kraljevske mornarice, tijekom svoje ekspedicije došli su do nevjerojatnog otkrića. Dok su istraživali obalna područja Australije, točnije područje u blizini užurbanog grada Sydneya, slučajno su naišli na izvanredna ljekovita svojstva koja posjeduje biljka čajevac, znanstveno poznata kao Melaleuca alternifolia.
U ovoj golemoj zemlji susreli su se s obiljem veličanstvenog drveća ukrašenog lišćem koje je ispuštalo ugodan i mirisan miris. Aboridžini, koji se također nazivaju autohtonim stanovništvom Australije, prenijeli su zamršene priče o ljekovitim sposobnostima ovih stabala. Kroz stoljeća, listovi čajevca bili su visoko cijenjeni i korišteni u svrhu liječenja ozljeda i razderotina. Prema aboridžinskim običajima, kada se znatna količina ovog lišća rasprši u susjedne lagune, nastaje izvanredna ljekovita tvar zahvaljujući ulju koje sadrži.
Snaga kompresa izrađenih od ovih listova bila je nevjerojatno velika, uspješno se boreći protiv širokog spektra kožnih infekcija, uključujući i one teške prirode. Nakon što je otkrio njena ljekovita svojstva, kapetan Cook ovoj je izvanrednoj biljci dao ime “stablo čaja”. Kako su europski doseljenici stigli u Australiju 1800-ih, čajevac je brzo stekao priznanje kao vrijedan lijek u tradicionalnoj medicini, poznat po svojoj sposobnosti zacjeljivanja rana, ublažavanja opeklina i ublažavanja brojnih kožnih bolesti.
U godinama koje su uslijedile, 1970-ih i 1980-ih, pojavile su se plantaže čajevca kako bi se omogućila velika proizvodnja ulja čajevca. Melaleuca alternifolia, obično poznata kao ulje čajevca, posjeduje iznimnu snagu koja je podigla njenu reputaciju traženog prirodnog antiseptika. Znanstvene studije otkrile su nevjerojatnu činjenicu da je njegovo eterično ulje nevjerojatnih trinaest puta jače od fenola, dobro poznatog antiseptika. Značajno je da je ovo ulje potpuno netoksično i posjeduje izvanrednu karakteristiku da ne izaziva iritaciju kože.