– U nastavku našeg današnjega članka, govorićemo o Svetlani Ceci Bojković, koja je na glumačkoj sceni prisutna skoro 40 godina svoga života. Mnogo je dobrih djela iza nje, ali je definitivno serija Bolji život, koja je obilježila njenu cijelu karijeru….
Svetlana Ceca Bojković, ugledna diva i dragulj naše nacionalne umjetničke baštine, već više od pedeset godina krasi javnu pozornicu, diči se raznolikim opusom i impresivnom kolekcijom priznanja. Neumorna Ceca nastavlja svoju karijeru prigrliti s nepokolebljivom strašću, bilo da nastupa na pozornici ili pred filmskim i televizijskim kamerama. Danas, u 76. godini života, slučajno je doživjela svijet u Zemunu. Kada je došlo vrijeme mog rođenja, moja majka je pregazila rijeku Savu i porodila me u zemunskom porodilištu, koju je tamo dovukao poznati akušer dr. Kusovac. Kao dijete su me doveli u Beograd, točnije na Njegoševo, gdje smo dijelili stan sa starijom ženom koju smo od milja zvali teta Nikolija – prisjetila se svog odrastanja u prošlom intervjuu.
Po povratku iz Finske, gdje je njen suprug Slavko Kruljević bio veleposlanik, glumica je otkrila mir u skrovitom potkrovlju povijesne zgrade u Beogradu. Odlazak u mirovinu Cece Bojković prilično je neočekivan. Jedan od aspekata biografije naše kultne glumice koji posebno začuđuje javnost je mirovina Cece Bojković koja iznosi 30.000 dinara i koju je glumica spomenula u intervjuu. Glumica je prethodno pokrenula program usmjeren na rješavanje izazova s kojima se susreću umirovljeni izvođači. „Svetlana Bojković je u jednom intervjuu primetila:
„Šta da kažem na tu temu kada se zna da je Steva Žigon preminuo sa penzijom od 17.000 dinara? Postoji jasan osjećaj da slijedim ono što želim, a ne ono što je obvezno. Moja odluka o prijevremenoj mirovini proizašla je iz početka moje karijere u mladosti, nedugo nakon druge godine studija glume. Štoviše, tijekom posljednjih deset godina svoje karijere prešla sam u status slobodne umjetnice, što mi je dalo osjećaj slobode koji duboko cijenim, podijelila je glumica sa Stilom prošle godine.
“BONUS TEKST”
AMOLED zasloni su se pojavili kao standardna preferencija i za vodeće i za pametne telefone srednje klase, i to je opravdano. Ovi zasloni dopuštaju pojedinačnu deaktivaciju piksela, omogućujući korisnicima da iskuse prave razine crne boje na svojim zaslonima. Ova značajka poboljšava HDR sadržaj dok također pridonosi štednji baterije. Međutim, nedavno je došlo do porasta zabrinjavajućeg problema “zelene linije”, koji uglavnom utječe na pametne telefone opremljene AMOLED zaslonima. Koji problemi proizlaze iz zelene linije koja se vidi na pametnim telefonima? Brojni korisnici izražavaju frustraciju kada se na zaslonu njihovog uređaja neočekivano pojavi zelena linija, koja se prikazuje bez ikakvih vidljivih oštećenja.
Ova tanka zelena traka proteže se okomito od samog vrha do dna zaslona. Iako telefon obično radi normalno izvan ove zelene linije, kvar je očito prilično uočljiv i smeta. Većina korisnika tvrdi da telefon nije pao niti je bio izložen vodi. Brojni pojedinci izvještavaju da je ažuriranje softvera dovelo do pojave problema zelene linije. Izvještaji o problemu sa zelenom linijom pojavili su se od gotovo svih marki pametnih telefona, što sugerira da je problem vjerojatno više povezan s hardverskom greškom nego sa softverskim komplikacijama. Jedini objedinjujući faktor među svim računima u vezi s problemom zelene linije na pametnim telefonima je prisutnost AMOLED zaslona.
Dodatno, mnoga od tih izvješća obično se fokusiraju na uređaje stare otprilike jednu do dvije godine, koji obično više nisu pod jamstvom; međutim, to ne isključuje u potpunosti i novije i starije modele. Obično većina izvješća prikazuje jednu zelenu liniju preko zaslona. Ipak, u neuobičajenim slučajevima može doći do povećanja broja zelenih linija, a također možete primijetiti promjenu u bojama uz njih, poput ružičaste ili bijele, što dodatno komplicira problem i otežava ga previdjeti. Nažalost, rješenje ostaje dvosmisleno, iako problem postoji godinama i postoje stotine rasprava na Twitteru, Redditu i raznim drugim platformama.
Tema koja se ponavlja u mnogim izvješćima o problemu zelene linije je prisutnost AMOLED zaslona na telefonu. Trenutačno su u tijeku istraživanja kako bi se utvrdilo utječe li ovaj problem i na druge vrste zaslona; međutim, utvrđeno je da problem i dalje postoji u drugim tehnološkim komponentama koje koriste LCD zaslon. Vodeća hipoteza u vezi s problemom zelene linije ukazuje na labav, oštećen ili neispravan konektor zaslona ili savitljivi kabel, što u konačnici uzrokuje trajno i nepovratno oštećenje zaslona. Ove komponente, konektor zaslona i fleksibilni kabel, sastavni su dio sklopa telefona, povezujući zaslon s matičnom pločom.