Ovu biljku vole ljubitelji vrtlarstva u zatvorenom prostoru zbog lakoće održavanja. Učinkovit pristup uključuje korištenje organskih gnojiva koja su lako dostupna kod kuće. Za brzo cvjetanje, cvjećari preporučuju mješavinu kvasca za koju je potrebna samo 1 litra vruće vode.
Pomiješajte 10 grama svježeg kvasca s 1 žličicom šećera u vodi, miješajte dok se potpuno ne otopi. Ostavite smjesu da stoji na dobro osvijetljenom mjestu 24 sata. Nakon toga nanesite ovu otopinu izravno na korijenje sukulenata. Ovaj režim bi također trebao uključivati agrume; za ovu dijetu trebat će vam 1 limun i 2 mandarine.
- Voće ogulite i prelijte s 500 ml kipuće vode. Ostavite mješavinu da odstoji na hladnom i tamnom mjestu tri dana, zatim je procijedite i pomiješajte sa svježom vodom u omjeru 1:3. Ova dobivena smjesa se zatim može koristiti za zalijevanje biljke. Za drveni pepeo, pomiješajte 2 šalice pepela od breze ili lipe s 1 litrom kipuće vode i ostavite ovu mješavinu na tamnom mjestu tjedan dana.
Dobivenu mješavinu procijedite i upotrijebite kao gnojivo. 4. Ljuske jaja Ljuske od pet jaja možete samljeti u mlinu ili izgnječiti valjkom za tijesto. Prelijte ih s 500 ml kipuće vode i ostavite smjesu da stoji na tamnom mjestu 12 dana. Nakon toga filtrirajte i primijenite za njegu sukulenata. Uspjeh cvatnje Duljina tijekom koje ste uspješno održavali biljku tijekom zime značajno utječe na uspjeh cvatnje.
U suprotnom, biljka će se boriti da prikupi energiju potrebnu za formiranje pupova, što će rezultirati venućem i opadanjem lišća. Zimi je postavljanje sukulenata na dobro osvijetljeno mjesto presudno kako bi se osigurala odgovarajuća sunčeva svjetlost, čak i s kraćim danima. Osim toga, važno je održavati temperaturu unutar idealnog raspona od 10 do 15 stupnjeva.
Na ovoj temperaturi sukulent dostiže najveću razinu energije, što mu omogućuje stvaranje pupova i cvjetova. Kako se približava jesen, važno je pripremiti gusto lišće za zimu jer niske noćne temperature mogu ugroziti njegov opstanak. Što se tiče odjeće, preporučljivo je nositi minimalne slojeve. Sukulent, koji je dio porodice sukulenata, pohranjuje vodu u svojim debelim, mesnatim listovima.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
- Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.