Za danas vam donosimo jedan jako koristan savjet, a tiče se toga, šta uraditi kada vam se nakupi led u frižideru? Naime, tada se mora odlediti, a ako nemate previše vremena da čekate da se sve odledi, onda uradite sljedeću stvar….

Za uspješnu borbu protiv nakupljanja leda u hladnjaku i zamrzivaču, bitno je primijeniti nekoliko jednostavnih, ali učinkovitih mjera. Unatoč dostupnosti tehnologije “no frost” u mnogim suvremenim uređajima, brojni korisnici i dalje imaju problema s nakupljanjem leda. U nastavku su neke preporuke za održavanje hladnjaka i zamrzivača bez leda: Odgovarajuće pakiranje hrane uključuje korištenje dobro zatvorenih vrećica i spremnika. Bitno je osigurati da su sve namirnice sigurno zapakirane i zatvorene u hermetički zatvorene vrećice ili spremnike prije stavljanja u zamrzivač. Ovo će smanjiti vlagu koja može ispariti iz hrane i potom se kondenzirati na unutarnjim površinama hladnjaka.

  • Organizacija: Osigurajte da je hrana raspoređena tako da ima dovoljno prostora za cirkulaciju zraka. Zamrzivač ili hladnjak koji su prenatrpani mogu spriječiti ravnomjernu raspodjelu temperature, što može dovesti do stvaranja leda. Redovito odmrzavanje i čišćenje neophodni su za održavanje hladnjaka i zamrzivača. U nedostatku tehnologije “no frost”, preporučljivo je povremeno odleđivati ​​uređaj kako biste uklonili nakupljeni led. Da biste to učinili, isključite uređaj, uklonite svu hranu i ostavite vrata otvorena dok se led potpuno ne otopi. Važno je postaviti ručnike ili posude za hvatanje vode dok se topi.

Dezinfekcija unutarnjih površina: Nakon procesa odmrzavanja, upotrijebite blagi deterdžent u kombinaciji s toplom vodom za čišćenje unutarnjih površina hladnjaka i zamrzivača. Nakon toga upotrijebite suhu krpu da obrišete sve površine. Nanošenje uljnog premaza: Nakon što su unutarnje stijenke temeljito očišćene i osušene, nanesite ih u laganom sloju ulja za kuhanje.

Ovaj tanki premaz može pomoći u odgađanju stvaranja leda, jer uspostavlja barijeru između vlage i stijenki uređaja. Ublažavanje stvaranja leda uključuje smanjenje vlage, koja je glavni uzrok ovog problema. Bitno je osigurati da su sve vrećice i spremnici za hranu dobro zatvoreni kako bi se spriječilo isparavanje vlage. Neophodno je suzdržati se od stavljanja vruće hrane u hladnjak ili zamrzivač; pobrinite se da se hrana ohladi na sobnu temperaturu prije skladištenja. Unošenje vruće hrane može povisiti unutarnju temperaturu i stvoriti vlagu, što može dovesti do kondenzacije. Osiguravanje pravilnog zatvaranja vrata:

Neophodno je provjeriti jesu li vrata hladnjaka i zamrzivača dobro zabrtvljena. Ponovljeno otvaranje i zatvaranje ovih vrata može dopustiti infiltraciju toplog zraka, čime se podiže razina vlažnosti i potiče stvaranje leda. Pridržavajući se ovih jasnih preporuka, može se uvelike smanjiti ili potpuno iskorijeniti problem nakupljanja leda u odjeljcima hladnjaka i zamrzivača. Osiguravanje odgovarajućeg pakiranja hrane, uz dosljedno održavanje i podmazivanje aparata, doprinijet će njegovoj dugoročnoj učinkovitosti i funkcionalnosti.

DODATNI TEKST

Značajna činjenica koja bi vas mogla začuditi odnosi se na koncept koji se obično naziva “zlatnim pravilima” u prirodi i arhitekturi, principu koji se intenzivno koristio u dizajnu i umjetnosti kroz povijest.

Ova se ideja također identificira kao “zlatni rez”, predstavljajući matematički odnos koji se očituje u brojnim prirodnim pojavama, kao i ljudskim kreacijama. Zlatni rez, iracionalan broj procijenjen na 1,618, predstavlja omjer u kojem je omjer većeg segmenta prema manjem segmentu ekvivalentan omjeru cijelog segmenta prema većem segmentu. Ovaj odnos pridonosi estetski ugodnom i uravnoteženom izgledu između dva segmenta. Na primjer, u pravokutniku koji se pridržava zlatnog reza, duljine duljih stranica bit će 1,618 puta veće od duljina kraćih stranica.

Ovaj se omjer često koristi u umjetnosti i arhitekturi jer daje vizualno privlačne kompozicije. U prirodnom svijetu, zlatni rez vidljiv je u konfiguraciji cvijeća, rasporedu lišća na drveću i spiralnim formacijama koje se nalaze u školjkama i galaksijama. Istaknuta ilustracija ovog omjera u umjetnosti je Vitruvijev čovjek Leonarda da Vincija, koji oslikava njegova načela, uz arhitektonska čuda kao što je Partenon u Ateni, koja su na sličan način zamišljena s ovim matematičkim omjerom na umu. Još je intrigantnije otkriće da pojedinci posjeduju urođenu sposobnost identificiranja zlatnog reza kao estetski privlačnog.

  • Ovo razumijevanje razjašnjava čestu primjenu ovog matematičkog načela u različitim kontekstima dizajna, od web stranica do reklamnih inicijativa, usmjerenih na stvaranje vizualno zanimljivih i skladnih iskustava. Stoga, kada sljedeći put budete cijenili neko umjetničko djelo ili arhitektonsku eleganciju, moglo bi vam sinuti da matematička jednadžba leži u pozadini te privlačnosti, utječući na okoliš koji nas okružuje.