Prvi pokazatelji proizvodnje soli pojavili su se prije 4000 do 5000 godina. Od tog vremena sol ima ključnu ulogu u našem svakodnevnom životu. Osim njegove konzumacije, ljudi su osmislili brojne metode za iskorištavanje ovog vrijednog minerala; na primjer, odgovarajuća vrsta soli može pojednostaviti proces čišćenja.
Ovo su najbolje metode za korištenje soli za čišćenje kuće.
10. Uklonite masnoću s posuđa i tava.
Molimo prijavite se ili kreirajte račun.
Započnite stavljanjem 1 šalice soli na masnu površinu tave. Zatim koristite standardnu kuhinjsku krpu da izribate prljava mjesta dok ne budu čista. Na kraju, očistite tavu na uobičajeni način.
9. Uklonite tragove s drvene daske za rezanje.
Molimo prijavite se ili unesite riječ “vatra.
Uprljanu drvenu podlogu malo posolite i umasirajte polovicom limuna. Pustite da se drvo natopi smjesom prije nego isperete ploču vodom iz slavine.
8. Uklonite obojene ostatke iz vaze.
Uklanjanje zelenkaste kapljice iz vaze jednostavno je običnom soli. Napravite koncentriranu otopinu soli i ulijte je u vazu. Nakon što ste je temeljito protresli, isperite vazu sapunom i vodom iz slavine.
7. Napravite piling kod kuće.
Prijavite se ili kreirajte račun.
Za čišćenje lica pomiješajte sol i maslac u omjeru 1:2 pa smjesu nanesite kružnim pokretima. Preporučljivo je maslac prethodno malo zagrijati kako bi se povećala njegova učinkovitost. Nakon što završite s nanošenjem, isperite lice i nanesite svoju uobičajenu hidratantnu kremu.
6. Zaštitite sir od plijesni.
Kako se vaš sir ne bi pljesnio i stvrdnuo, omotajte ga krpom namočenom u slanu vodu. Ova metoda pomoći će produžiti rok trajanja sira još nekoliko dana.
5. Pročistite zglobove
Pomiješajte 1/2 šalice soli s 1 galonom tople vode i dodajte deterdžent. Ovom smjesom očistite cijelu površinu, a posebnu pozornost posvetite fugama jer se tu najviše nakuplja prljavština.
4. Pripremite namakanje stopala.
Za pripremu ove kupke uzmite malu posudu i napunite je s 1-2 čaše soli. Zatim ulijte toplu vodu i potopite stopala u smjesu dok se voda ne ohladi.
3. Uklonite mrlje od čaja i kave sa šalica.
Pomiješajte 1 žlicu soli s 1 žličicom octa, a zatim smjesu nanesite na čašu koja ima mrlje od čaja ili kave. Ostavite da odstoji nekoliko sati prije nego što operete posuđe na uobičajeni način.
2. Uklonite neugodan okus kave.
Stručnjaci sugeriraju da dodavanje malog prstohvata soli vašoj kavi može poboljšati njezin okus i ukloniti sve kisele note.
1. Izbijelite jastuke.
Požutjeli jastučići mogu se jednostavno izbijeliti jednostavnom metodom. Pomiješajte 1 žlicu soli s 1/4 šalice sode bikarbone. Dodajte ovu mješavinu u zdjelu kipuće vode i uronite žutu tkaninu u otopinu na jedan sat, pazeći da temperatura vode ostane ista.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
- Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.