Veš mašina je definitivno kućanski uređaj, bez kojeg ne možemo da zamislimo život u današnje vrijeme. Naime, nekada se veš prao na ruke, a možete zamisliti kako je samo bilo ženama u to vrijeme? Mi danas malo govorimo o programima koji se nalaze na svakoj mašini, jer imamo nekih programa za koje uopšte ne znamo šta znače….

Svaka osoba koja prvi put počinje koristiti perilicu rublja koristi samo nekoliko programa za koje je svjesna specifičnog značenja. Međutim, više od polovice sudionika nikada nije isprobalo drugu metodu jer ne žele riskirati svoje rublje s njom, i to jednostavno ne žele da probaju.  Među brojnim prednostima perilica postoji nekoliko funkcija koje mnogi korisnici često zanemaruju, nesvjesni njihove namjene. Jedan specifičan simbol, ikona “leptira”, doveo je do zbunjenosti među korisnicama na raznim platformama društvenih medija.

Nakon što je na svojoj perilici naišao na dvosmislen simbol, korisnik Twittera posvetio se društvenim mrežama kako bi pojasnio stvar. U pokušaju da shvati misterij simbola leptira, nastojao je razotkriti činjenice objavljene u časopisu City. Ovaj je članak privukao veliku pozornost, s mnoštvom odgovora i interakcije. Iako je bilo pojedinaca koji su se šalili da simbol predstavlja “leptiriće u trbuhu”, bilo je i onih koji su ispravno prepoznali njegovu stvarnu svrhu. Amblematski leptir na rešetki perilice služi kao signal za određeni program perilice koji je posebno dizajniran za osjetljive i specijalizirane tkanine, uključujući svilu, saten i zavjese.

Program “leptir” prekrasan je primjer kako dodatne funkcije mogu uvelike poboljšati proces pranja rublja, osobito osjetljivih tkanina. Kada upotrijebite ovu jedinstvenu funkciju tijekom sljedećeg pranja osjetljive odjeće, iz prve ćete ruke iskusiti njenu nevjerojatnu sposobnost očuvanja autentičnosti vaših odjevnih predmeta. Među domaćicama je poznato da kvaliteta rublja opada sa svakim pranjem, i to je jednostavno tako. Majice su podložne gubitku boje i nepravilnom čišćenju, što ostavlja neugodan miris koji podsjeća na kombinaciju znoja i dezodoransa. Kako bi izbjegli ovaj problem, mnogi pojedinci odlučuju prati odjeću na nižim temperaturama od 30-40 stupnjeva, ali to je krajnje netočno.

Ne eliminira bakterije, već ih samo zamrzne, a to nije dovoljno da ih eliminira, i to ne trebate da radite. Odgovor na ova česta pitanja nalazi se na izuzetno neobičan način. Možda vjerujete da je ovo istina, ali odgovor se nalazi u vašoj kuhinji! Prije nego što uključite uređaj, jednostavno dodajte veliku količinu soli u prazan odjeljak. Kada dođe vrijeme za pranje odjeće, sol će jednostavno ući u bubanj i izvesti nevjerojatne stvari p ovaše rublje. Koja je svrha dodavanja soli u procesu pranja? Najčešći začini u našoj kuhinji imaju obje bitne funkcije. Prvo, učinkovito briše sav preostali deterdžent s odjeće, čime eliminira sve neugodne mirise.

Drugo, ima značajnu ulogu u smanjenju rizika od alergija kod osoba s osjetljivom kožom. Dodatno, dodavanje soli u rublje produljuje vijek trajanja tkanine i sprječava njeno izbljeđivanje, što je osobito često nakon višestrukih pranja. Međutim, također ubrzava vrijeme potrebno za sušenje odjevnih predmeta. Ovo je bilo posebno korisno tijekom nepovoljnih vremenskih uvjeta, jer je omogućilo da se pranje odjeće završi u stanu ili kući za vrijeme lošeg vremena. U tim slučajevima također je moguće uliti sol izravno u bubanj perilice rublja, međutim, učinkovitost ovog pristupa je u tom kontekstu smanjena.