Ako često pijete kavu i osjetite odvikavanje od kofeina kada propustite uobičajenu šalicu, razmislite o prelasku na zeleni čaj, koji sadrži manje kofeina i nudi dodatne zdravstvene prednosti.

Kako biste maksimalno iskoristili prednosti svog obroka, bitno je zapamtiti nekoliko ključnih točaka. Odaberite meso koje je sigurno.

Optimalan izbor za održavanje zdravih crijeva je biljna prehrana koja uključuje zdravo meso. Međutim, nisu svi skloni izbaciti meso iz svojih obroka. Za one koji nastave s konzumiranjem mesa, bitno je osigurati da se životinje uzgajaju na pašnjacima, hrane travom i da meso ne sadrži hormone i antibiotike.

Smanjite konzumaciju kofeina i uključite zeleni čaj u svoju rutinu. Za one koji obično piju kavu i osjećaju odvikavanje od kofeina kad propuste šalicu, zeleni čaj je prikladna alternativa, jer nudi blaži sadržaj kofeina uz dodatne zdravstvene prednosti.

Zeleni čaj je bogat vitaminima, mineralima i antioksidansima koji promiču zdravlje kardiovaskularnog sustava, poboljšavaju raspoloženje i jačaju kognitivne performanse. Međutim, najuzbudljivija dobrobit za zdravlje vašeg probavnog sustava je to što zeleni čaj smanjuje upalu i pomaže vratiti ravnotežu u vaš mikrobiom. Njegove antimikrobne karakteristike pomažu u eliminaciji štetnih mikroorganizama dok također potiču rast korisnih vrsta poput bifidobakterija i laktobacila. Stoga, ako odricanje od jutarnje kave uzrokuje glavobolje, umor i razdražljivost, razmislite o tome da je zamijenite šalicom zelenog čaja.

Izbjegavajte GMO. Američka akademija za zaštitu okoliša (AAEM) snažno preporučuje liječnicima da savjetuju svoje pacijente da slijede dijetu bez GMO-a. Genetski modificirana hrana predstavlja rizik za naše zdravlje i okoliš, a posebno utječe na zdravlje crijeva. Brojni su usjevi promijenjeni kako bi izdržali više razine pesticida, što je rezultiralo njihovom prisutnošću u našim proizvodima.

Budite oprezni s lažnim oznakama hrane. Beskrupulozni proizvođači nastoje potrošače navesti na kupnju nezdravih artikala korištenjem pogrešne terminologije na ambalaži. Evo nekoliko važnih aspekata na koje treba paziti: Prirodni sastojak.

Što se tiče etiketa na hrani, pojam “prirodno” nema pravi značaj. To se podjednako odnosi na izraze poput “prirodni okus” i “prirodna boja”, koji su samo sofisticirani izrazi za umjetne sastojke koji uključuju naznaku nečega što je prije bilo u prirodnom obliku.

Limunska kiselina se može činiti kao prirodna i zdrava komponenta, ali to nije tako! Ekstrakcija limunske kiseline iz biljaka je i zahtjevna i skupa.

  • Celer u prahu služi kao još jedan sintetski umjetni konzervans koji se maskira u zdravu komponentu. Oznaka “organsko” često može dovesti potrošače u zabludu kada je riječ o prehrambenim proizvodima. Pažljivi pregled redova s ​​grickalicama i slatkišima vjerojatno će otkriti nezdravu hranu koja nosi oznaku “organski”.

Organska oznaka može dovesti u zabludu, budući da se čak i organski proizvodi mogu uzgajati odobrenim herbicidima i pesticidima. Osim toga, organsko lisnato povrće može se podvrgnuti dezinfekcijskom sredstvu koje eliminira sve bakterije, uključujući one neophodne za probavu te hrane. Važno je biti oprezan s organskom oznakom i provesti temeljita istraživanja kako biste se klonili štetnih toksina.