Ako je prisutan bilo koji od ovih simptoma, ključno je brzo prilagoditi izbor prehrane. Ako se kruh konzumira svakodnevno, poželjno je privremeno se suzdržati od njegove konzumacije.

1. Jeste li dobili koji kilogram viška?
Kada se indikator na ljestvici primjetno pomakne prema gornjem kraju kad se na nju stane, savjetuje se suzdržati se od uživanja u bijelom kruhu. Studija provedena 2014. godine i objavljena u časopisu BMC Public Health otkrila je da konzumacija dvije kriške bijelog kruha dnevno povećava vjerojatnost debljanja. Stoga, ako vam je cilj izgubiti kilograme, bijeli kruh je imperativ bez odlaganja izbaciti iz prehrane.

2. Osjećate li povišen krvni tlak?
Ako se borite s visokim krvnim tlakom, bilo dulje vrijeme ili se radi o nedavnoj brizi, uklanjanje bijelog kruha iz prehrane izvrsna je strategija za ponovno uspostavljanje kontrole nad vašim zdravljem. Studija objavljena u časopisu Nutrients 2018. otkrila je da je konzumacija jedne kriške kruha na tjednoj bazi ili više povezana s povišenim razinama krvnog tlaka.

3. Osjećate li nelagodu u trbuhu?
Ako ste osjetili nelagodu u želucu nakon konzumacije sendviča ili običnog peciva, bilo bi dobro razmisliti o daljnjem unosu jer to potencijalno može ukazivati ​​na osjetljivost na gluten. Zaklada za celijakiju istaknula je da osobe koje su osjetljive na gluten često imaju simptome kao što su nadutost, bol, proljev i zatvor. Važno je napomenuti da se gluten prvenstveno nalazi u kruhu.

4. Jeste li razvili iritaciju kože?
Ako osjetite osip, to može ukazivati ​​na osjetljivost na gluten. Američki nacionalni institut za dijabetes, probavne i bubrežne bolesti izvješćuje da do 10 posto osoba s celijakijom može razviti dermatitis herpetiformis, koji se manifestira kao sitni prištići i mjehurići na različitim dijelovima tijela, uključujući leđa, stražnjicu, koljena, tjeme , i laktovim

  • Ako imate nereguliranu razinu šećera u krvi, važno je izbjegavati konzumaciju rafinirane hrane. Kao rezultat toga, portal EatThisNotThat predlaže da se osobe s dijabetesom trebaju odlučiti za kruh od cjelovitih žitarica kao zdraviju alternativu.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.