– U nastavku našeg današnjega članka donosimo vam jedan sjajan tekst i savjet, kako da riješite sve prljavštine koje nastanu nakon kuvanja. Jednostavno, koliko god pazili prilikom spravljanja jela, uvijek malo ili više masnoća dođe do rerne ili ringli…

Čišćenje pećnice može biti jednostavno ako koristite prirodne proizvode koji učinkovito otapaju masnoću i prljavštinu. Evo nekoliko metoda koje možete isprobati: Metoda s limunom i praškom za pecivo Sastojci: 1 limun 1 paketić praška za pecivo Silikonska spužva za posuđe Pristup: Limun prerežite na dvije polovice i iscijedite sok u posudu. U sok dodajte prašak za pecivo. Dobro promiješajte da se zapjeni. Silikonsku spužvicu umočite u smjesu i očistite unutrašnjost pećnice, uključujući vrata.

Obrišite sve površine vlažnom krpom, a zatim suhom. Dodatni savjeti naših čitatelja Metoda s toplom vodom i sapunom za pranje rublja Naribajte malo sapuna za pranje rublja u vruću vodu i miješajte dok se ne otopi. Ulijte otopinu u posudu i stavite je u pećnicu. Zagrijte pećnicu na 120 stupnjeva i ostavite uključenu 30 minuta bez otvaranja vrata. Nakon toga uzmite kuhinjsku krpu i obrišite unutrašnjost pećnice – prljavština će se lako skinuti. Metoda sa sodom bikarbonom i toplom vodom Napravite mješavinu sode bikarbone s toplom vodom i utrljajte pastu na vrata pećnice. Ostavite ovo 20 minuta, a zatim obrišite.

Metoda octa Pećnicu iznutra premažite octom i ostavite da djeluje 15 minuta. Obrišite površine kuhinjskom krpom i isperite vodom. Kombinacija sode bikarbone i octa Pomiješajte sodu bikarbonu i ocat te smjesu nanesite na unutrašnjost pećnice. Ostavite da djeluje 20 minuta, zatim obrišite krpom i čistom vodom. Metoda soli Po dnu pećnice pospite sloj soli, zatim uključite pećnicu i pecite dok sol ne porumeni. Uklonite sol i dobro isperite površinu čistom vodom.

Korištenje praška za pecivo Površinu pećnice obilato pospite praškom za pecivo, a zatim poprskajte vodom sve dok ne bude vlažna, ali ne i natopljena. Obrišite. Sa strugotinama sapuna, octom i sodom bikarbonom Naribani sapun za pranje rublja pomiješajte s octom i sodom bikarbonom te namažite unutrašnjost pećnice mašću. Ostavite da djeluje 3 sata, zatim isperite toplom vodom pomoću kuhinjske krpe.

Metoda vode, soli i sode bikarbone Pomiješajte 1/4 šalice vode, sol i sodu bikarbonu u gustu pastu. Navlažite pećnicu i nanesite smjesu, ostavite nekoliko sati ili preko noći. Zatim očistite. Metoda limunske kiseline, praška za pecivo i deterdženta Pomiješajte žličicu limunske kiseline s praškom za pecivo i deterdžentom dok se ne zgusne poput kiselog vrhnja. Nanesite dobiveni sastav na prljave površine i ostavite 20 minuta. Obrišite krpom namočenom u čistu vodu i zatim obrišite suhom. Sretno u čišćenju vaše pećnice! Podijelite ove korisne savjete prijateljima i obitelji!

BONUS TEKST

Jedna fascinantna činjenica koja bi vas mogla iznenaditi odnosi se na zlatna pravila koja se često povezuju s dizajnom i umjetnošću: ima dugu povijest primjene otkako je otkriveno. Ovaj koncept se također naziva zlatni rez ili zlatna sredina, što predstavlja matematički odnos koji prevladava u mnogim prirodnim pojavama i ljudskim kreacijama. Zlatni rez je iracionalan broj, otprilike 1,618, i kaže da je omjer većeg dijela prema manjem jednak omjeru cjeline prema većem dijelu. Samim tim odnos dva segmenta izgleda lijepo i skladno. Posljedično, na primjer, u pravokutniku koji ima zlatni rez, duljina njegovih dužih stranica bit će 1,618 puta veća od duljine kraćih.

Ovaj omjer je uobičajen u umjetnosti i arhitekturi jer stvara kompozicije koje su vizualno privlačnije. U prirodi možemo promatrati zlatni rez koji se pojavljuje u konstrukciji cvijeća, uzorku rasta lišća na biljkama ili obliku spirale na školjci ili unutar galaksije. U umjetnosti, jedan od najpoznatijih primjera bio bi Vitruvijev čovjek Leonarda da Vincija jer se njegove proporcije pridržavaju zlatnog reza. Arhitektura je također primijenila ovaj omjer u zgradama poput Partenona u Ateni. Što je još zanimljivije, istraživanje je pokazalo da ljudi intuitivno percipiraju zlatni rez lijepim.

Zbog toga ovaj matematički koncept pronalazi svoju primjenu u dizajnu, od web stranica do reklamnih kampanja, stvarajući vizualno privlačne i skladno uravnotežene kompozicije. Dakle, sljedeći put kada budete cijenili bilo koji oblik umjetnosti ili arhitektonsko čudo, možda ćete moći cijeniti da je matematika iza te ljepote doista upravljala našim svijetom.