Danas donosimo odličan recept za čišćenje svih prostorija. Svi su u potrazi za sredstvom koje dobro čisti a koje nema mnogo hemikalija, a danas upravo pišemo o jednom takvom sredstvu.

Nedavno je došlo do kolektivnog odmicanja od jakih kemikalija zbog njihove pretjerane agresivnosti. Jeste li razmišljali o mogućnosti stvaranja vlastitog prirodnog rješenja za čišćenje i dezinfekciju svake prostorije koje je jednostavno, ugodnog mirisa, učinkovito i bez štetnih kemikalija?

Predstavljamo vam ovaj besprijekoran recept za temeljito čišćenje svih prostorija:

Potreban:

Upotrijebite standardnu ​​staklenu posudu kapaciteta 800 ml; alternativno se može koristiti i veća staklenka.

Staklenku potpuno napunite korama ili kriškama mandarina, naranči ili limuna ili kombinacijom sva tri.

Staklenku do kraja napunite otopinom 9% alkoholnog octa ili alkohola.

Provjerite je li staklenka dobro zatvorena i ostavite je da odstoji na tamnom mjestu dva tjedna.

Zatim filtrirajte otopinu pomoću gaze ili finog cjedila.

Kako piše uspesnazena.rs, sipanjem ovog rastvora u prskalicu pripremili ste tečnost za brisanje, čišćenje i dezinfekciju prostorija.

Ovaj instrument koji vam je na raspolaganju zasigurno će s lakoćom osigurati uspjeh.

– svi ostaci prisutni na ravnim površinama

– miris nenamjernih nezgoda vaših ljubimaca na tepisima ili u osamljenim prostorima

– naznake promjene boje hrđe i plijesni na kulinarskim površinama

– ostaci mineralnih naslaga na pločicama ili staklenim površinama unutar tuš kabine vaše kupaonice

– trajne mrlje na podu

– prljavština od staklenog posuđa i drugih predmeta od stakla

Ova otopina služi kao izuzetna metoda za dezinfekciju pločica, umivaonika i WC školjki.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.