Kao što su mnogi do sada znali Snežana Đurišić je već duže vrijeme u ljubavnoj vezi sa ginekologom Vanjom Milošević. Međutim, prije ove romanse susrela se s velikim izazovima i teškom borbom nakon gubitka supruga Slobodana Gvozdenovića s kojim je dijelila 36 godina života.

Snežana je izjavila: “Iako se nisam osjećala depresivnom, shvatila sam da nešto nije u redu jer sam pronašla zadovoljstvo u samoći. Čak bi me i prisutnost moje djece i bilo koga tko se zadržavao u kući više od trideset minuta živcirala. žuriti kući s posla jednostavno da bih imao malo vremena za sebe. Da bih zadržao tu samoću, gledao sam serije i igrao igrice.

“Prošla sam kroz gubitak oca, zatim muža, pa brata. Odlazak supruga bio je poseban izazov, a pomirujući se s krhkošću koju čovjek može doživjeti… Smatram se odlučnom osobom, brzom i orijentiran na akciju, i ostvario sam sve svoje ciljeve, ali sam nakon 36 godina doživio srčani udar.

  • “Cijeli moj svijet se srušio oko mene. Cijelu godinu suze su tekle kad god bi se spomenulo ime mog muža. Shvatila sam da moram biti prisutna sama sa sobom dok bol ne prestane. Onda mi je kolega koji je doživio slično iskustvo ponudio Svećenik mi je prikupio sve potrebne informacije i tek nakon mjesec dana, kada sam bio preplavljen tim događajem, upustio sam se u razgovor kojeg se ne mogu sjetiti do detalja psihologa i nakon godinu dana konačno sam osjetila olakšanje”, ispričala je Snežana u emisiji RTS Ordinacija. “U početku je pritisak za interakcijom i povezivanjem s drugima bio zastrašujući… Osjećao sam se prilično nelagodno.

“Pjevačica je primijetila da smo djeca i ja postigli konsenzus da spavamo, bavimo se tabletom i uživamo u nekim trivijalnim igrama. Taj se obrazac zadržao tijekom cijele noći. Međutim, nisam osjetio nikakav osjećaj strepnje… To je trajalo godinu dana i pol. Poboljšanja su počela kad sam počela raditi, a nisam se vratila kući odmah prije ponovnog susreta s čovjekom s kojim sada živim.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.