Milica Jovičić, poznata travarka porijeklom iz Mokre Gore, dugi niz godina svoje stručno znanje posvećuje pomaganju osobama koje pate od problema gastrointestinalnog trakta. S bogatim znanjem i dubokom mudrošću, baka Milica daje neprocjenjive savjete i sveobuhvatne lijekove za stanja kao što su gastritis, želučane tegobe i sindrom iritabilnog crijeva.
Nakon što je više godina brusila svoje sposobnosti, ovladala je osebujnim talentom koji joj je prenijela od svoje bake. Milica koristi jedinstvenu metodu koja se vrti oko percepcije određenih područja na šaci, stopalu i ispod ramena. Umijećem masaže ona vješto manipulira tim točkama kako bi ublažila simptome i poboljšala funkcionalnost želuca. U slučajevima kada se ove točke ne mogu uočiti, ona savjetuje sveobuhvatnu procjenu žuči i bubrega.
Milica u svojim čajevima kombinuje izbor od šest lekovitih biljaka, i to:
Nježni cvijet poznat kao stolisnik graciozno cvjeta.
-šipak,
Biljka poznata kao majčina dušica često se koristi u kuhanju i ima poseban okus.
-menta,
Kamilica, popularan biljni lijek, često se povezuje s opuštajućim i umirujućim učincima.
Biljka u narodu poznata kao gospina trava.
Gospina trava je posebno vrijedna pažnje među ovim biljkama zbog svoje iznimne sposobnosti rješavanja želučanih problema, učinkovito ublažavajući simptome poput nadutosti, stezanja u prsima i probavnih smetnji.
Korisna svojstva nara uključuju regulaciju probavnih sekreta, uspostavljanje ravnoteže kod prekomjerne kiselosti i olakšavanje zacjeljivanja rana. Nar služi kao prirodni lijek za optimalnu probavu, ublažava želučane tegobe, ublažava proljev i izaziva umirujući osjećaj.
Laneno sjeme je dodatni koristan izbor za poboljšanje rada želuca i pomoć u probavi. Da biste postigli najbolji rezultat, imate mogućnost ili žvakati sjemenke ili ih ostaviti da se namoče u vodi prije nego što ih konzumirate navečer.
Korištenje Podubice učinkovito je u rješavanju problema povezanih sa sluznicom želuca, poput čira, a također služi i za čišćenje probavnog sustava. Njegova svojstva pridonose poboljšanju rada želuca, poticanju apetita i omogućavanju optimalne probave.
- Čuvarkuja je lijek koji se preporučuje osobama s oštećenom sluznicom. U kombinaciji s čajem od podubice, jabučna kremasta šnita pokazala se nevjerojatno učinkovitom u ublažavanju upala. Za uspješno liječenje ključno je temeljito poznavanje pravilne upotrebe ljekovitog bilja i čajeva, ističe Milica Jovičić. Njezina stručnost i korištenje prirodnih lijekova odigrali su ključnu ulogu u poboljšanju općeg blagostanja i kvalitete života bezbrojnih pojedinaca.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
- Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.