Kada je Beograđanka Tanja Dimitrijević otkrila svoje talente, podigla je cijelu publiku na noge.

Točnije, ona preuzima zahtjevne zadatke koji se obično povezuju s muškarcima i razbija sve predrasude. Vjerovali ili ne, ona je zavarivač.

Nakon prve objave njegovog zaposlenja kao zavarivača, internetom je zapljusnuo val čuđenja i divljenja. Mnogi su se pitali kako se žena takve ljepote odlučila za karijeru koja zahtijeva fizičku snagu i izazovne uvjete rada.

Tanja je primjer da se ljepota i snaga isprepliću, pokazujući da nijedno zanimanje nije namijenjeno isključivo muškarcima. Iako priznaje da je naišla na pristranost nakon što je prvi put viđena u odijelu za zavarivanje, njezini su je vršnjaci brzo prigrlili kao sebi jednaku.

Kako je vrijeme prolazilo, počeli su cijeniti njezinu stručnost, sposobnosti i profesionalnost.

“U početku su mnogi sumnjali, ali sada me smatraju jednim od svojih”, dijeli s 017.

Ono što je najviše očarava je njezin talent za spajanje onoga što mnogi smatraju suprotstavljenim silama: rigorozan, izazovan fizički rad uz održavanje svog izgleda.

Opremljena kompletnom opremom za zavarivanje, Tanja se svakodnevno susreće s ekstremnim temperaturama i izazovnim uvjetima rada; međutim, to je ne sprječava da zadrži svoj osebujni stil.

Ispod svoje zaštitne opreme, ona se dosljedno predstavlja s uglađenim izgledom i njegovanim noktima, jačajući ideju da žene mogu utjeloviti i snagu i ženstvenost istovremeno.

  • „Mnogi pretpostavljaju da je zavarivač sklon biti grub i zanemariti svoj izgled,“ objašnjava Tanja, „ali ja uživam pokazati suprotno – da ljubav prema zanatu može koegzistirati sa željom da izgleda uglađeno i privlačno.

Mnoge druge žene koje bi se mogle osjećati ograničene društvenim normama pronašle su inspiraciju u njezinoj priči. Tanja, porijeklom iz Beograda, utjelovljuje otpornost, pokazujući da su barijere samo konstrukti onih koji se tek trebaju pripremiti da ih prevladaju.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.