Danas se pozabavimo temom koja je usko povezana sa svijetom pranja rublja i koja može potpuno poremetiti vašu rutinu. Nije tajna da postoje pojedinci koji muku muče s odabirom odgovarajućih programa za pranje rublja. Nažalost, njihovi pogrešni izbori često rezultiraju katastrofalnim ishodima, ostavljajući sve u neredu.
Postizanje iste razine čistoće u hladnoj vodi kao iu toploj sasvim je izvedivo uz odgovarajuću kombinaciju perilice i deterdženta. Međutim, važno je napomenuti da je potrebno pranje posteljine i ručnika na 90 stupnjeva kako bi se osigurala temeljita dezinfekcija, dok se ostalo rublje može učinkovito očistiti na nižim temperaturama. Kako biste spriječili da se spremnik deterdženta začepi i uzrokuje neugodne mirise i zaprljanu odjeću, bitno je izbjegavati korištenje prekomjernih količina deterdženta ili omekšivača. Uvijek se pridržavajte uputa na pakiranju i koristite mjernu posudu za točna mjerenja. Na kraju, kako biste smanjili nabore prilikom vješanja odjeće, preporučuje se snažno protresti odjevni predmet prije nego što ga objesite.
Tijekom vremena vaša perilica nakuplja prljavštinu i ostatke deterdženta, što dovodi do ružnih bijelih mrlja i neugodnih mirisa na vašoj odjeći. Za održavanje stroja čistim, slijedite ove korake: – Odmah ispraznite stroj nakon svakog pranja. – Temeljito očistite gumenu brtvu na vratima perilice kako biste uklonili zaostale ostatke deterdženta. – Redovito čistite ladicu za deterdžent. – Jednom mjesečno pokrenite prazan ciklus u stroju.
- Kako biste postigli najveću moguću čistoću i učinkovitost svoje perilice rublja, preporučuje se korištenje dezinfekcijskog deterdženta i octa. Kako biste spriječili izgužvanje odjeće, jednostavno je dobro protresite prije nego što je objesite. Neugodni mirisi i bijele mrlje na vašem rublju obično su uzrokovani nakupljanjem prljavštine, ostataka deterdženta i nečistoća iz vode u perilici rublja. Evo nekoliko koraka koje možete poduzeti kako biste izbjegli ovaj problem: odmah ispraznite perilicu nakon završetka ciklusa pranja, temeljito očistite sve ostatke deterdženta iz gumenog otvora i redovito čistite ladicu za deterdžent. Osim toga, preporučljivo je pustiti perilicu na najvišu postavku (uz malu količinu deterdženta za dezinfekciju i octa) jednom mjesečno, čak i bez rublja, kako biste bili sigurni da će ostati čista i ispravno funkcionirati.
Kako biste spriječili nabore, važno je temeljito protresti odjeću prije nego što je objesite. S vremenom, nakupljanje prljavštine i ostataka deterdženta u vašoj perilici može dovesti do razvoja bakterija, što rezultira neugodnim mirisom na vašoj odjeći. Za borbu protiv toga postoji nekoliko koraka koje možete poduzeti. Kao prvo, ne zaboravite odmah izvaditi rublje iz perilice nakon završetka ciklusa pranja. Osim toga, provjerite da na gumenom prstenu vrata nema ostataka deterdženta i redovito čistite ladicu za deterdžent. Na kraju, preporučuje se pokretanje praznog ciklusa jednom mjesečno pomoću deterdženta za dezinfekciju i octa kako bi se jedinica održala čistom i bez začepljenja. Marljivo slijedeći ove jednostavne mjere, možete uživati u stalno čistoj i svježoj odjeći.