Najteže je započeti dijetu i promijeniti životne navike. Iako je borba protiv pretilosti zahtjevna, to također nije kratak pothvat. Najteži aspekt ostaje početak dijete i promjena životnih navika.

Ako ste istražili sve metode za skidanje kilograma bez ikakvih rezultata, to može značiti da postoji greška u vašem pristupu.

1. Nedostaju vam vještine upravljanja stresom.

Možda mislite da je to nevjerojatno, ali stres uistinu pridonosi debljanju. Anksioznost koju doživljavamo može dovesti do prekomjerne proizvodnje kortizola, hormona koji potiče tijelo da “zadrži” masnoću. Razmislite o kratkom odmoru nakon svakog sata rada kako biste se usredotočili na svoje disanje i pomogli svom tijelu da se opusti.

2. Konzumirate neprikladnu hranu.
Ugljikohidrate ne treba u potpunosti eliminirati iz vaše prehrane; no preporučljivo je njihov unos svesti na minimum. Za one koji se bore sa salom na trbuhu, preporučuje se povećanje konzumacije proteina i vlakana prisutnih u povrću.

3. Konzumirate veću količinu alkohola od dopuštene.
Iako alkohol sam po sebi ne sadrži masti, otežava metabolizam, što ga čini značajnim protivnikom za one koji žele održati svoju figuru.

4. Vaša razina tjelesne aktivnosti je nedovoljna.
Najučinkovitiji način uklanjanja sala s trbuha je pravilna prehrana, iako i vježbanje može učiniti značajnu razliku. Uključivanjem kardio rutine najmanje dva puta tjedno, primijetit ćete brzi gubitak težine.

5. Ušli ste u fazu menopauze.
U menopauzi se metabolizam kod žena usporava. Reakcija tijela na smanjenje hormona estrogena rezultira nakupljanjem masnoće oko struka kod onih koji su ušli u ovu fazu. Kako menopauza napreduje, dolazi do značajnog pomaka u skladištenju masnoće s bokova na područje struka.

Nema razloga za gubljenje nade; održavanjem zdrave prehrane i uključivanjem tjelovježbe, masnoća na ovom području može se smanjiti.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.