–  Za Suzanu Mančić se definitivno zna, da je multifunkcionalna žena i da može raditi više poslova od jednom. Pokazala se kao voditeljka, pojevačica, ali i glumica. Sve joj je išlo od ruke, a sada se u potpunosti posvetila svojoj obitelji….

Često nazivana “loto djevojkom” i uzorom ljepote, Suzana Mančić i nakon ulaska u sedmo desetljeće ne prestaje očaravati svojom privlačnošću i izgledom. Tijekom godina postala je poznata ne samo po svom izvanrednom izgledu, već i po uspješnom angažmanu kao televizijska voditeljica.

Njezina živa energija i karizma jamče joj trajan utjecaj, bez obzira na godine. Suzana trenutno uživa na zasluženom odmoru na moru, sunča se i uživa u vodi dok svoje dogodovštine dijeli sa svojim pratiteljima na društvenim mrežama. Na slikama koje je objavila vidi se kako se odmara na stijenama u ružičastom bikiniju i rashlađuje u oceanu. Njezine fotografije izazvale su niz reakcija, od pohvala do negodovanja. Neki su je pojedinci hvalili kao “prvu damu” i “ženu bezvremenske ljepote”, dok su je drugi pozivali da se “odijeva primjerenije” svojim godinama.

Unatoč kritikama koje su joj upućene, Suzana i dalje zrači samopouzdanjem i zadovoljstvom svojim izgledom i izborom. Kao odgovor na negativne komentare, rekla je: “Jako volim svoje lice i nemam želju biti bilo tko drugi.” Nadalje, spomenula je da je, iako je tijekom godina napravila razne kozmetičke prilagodbe, rezultat uvijek bila profinjena verzija nje same. Ova izjava pokazuje njezin nepokolebljiv karakter i odlučnost da ostane vjerna sebi, bez obzira na tuđa mišljenja.

Suzana ističe važnost brige o sebi, posebice izlaganja suncu. Istaknula je da, iako sunčanje ima svoje dobrobiti, važno je spriječiti prekomjerno izlaganje toplini i dosljedno provoditi potrebne mjere opreza, čak iu hladu. Ravnoteža koju uspostavlja između uživanja u suncu i prioriteta za svoje zdravlje pokazuje uvid i znanje koje je Suzana Mančić stjecala tijekom vremena. Na kraju, ona nastavlja motivirati mnoge pokazujući da istinska ljepota i samopouzdanje izviru iznutra i traju kroz sve faze života.

 “DODATNI TEKST”

Fraktalni zvuk relativno je novo područje proučavanja unutar akustike i istraživanja zvuka, koje karakteriziraju složeni, samoreplicirajući uzorci zvučnih valova koji odražavaju matematičke fraktale. Te se geometrijske strukture beskonačno ponavljaju, slično oblicima koji se vide u snježnim pahuljama, lišću paprati ili riječnim obalama. Slično tome, fraktalni zvuk ima ponavljajuće uzorke na različitim frekvencijama i vremenskim skalama, što dovodi do prekrasnih i prepoznatljivih zvučnih krajolika.

  • Izvanredna osobina fraktalnog zvuka leži u njegovoj sposobnosti da umiruje i um i tijelo. Istraživači predlažu da fraktalni obrasci prisutni u zvuku mogu smanjiti stres i tjeskobu, budući da nalikuju prirodnim zvukovima kao što je potok koji lagano teče ili tiho šuštanje vjetra kroz drveće. Iako su ti zvukovi složeni, oni ostaju poznati našem mozgu, pružajući osjećaj opuštenosti i ugode. Nadalje, neki terapeuti integriraju fraktalni zvuk u meditaciju i terapiju zvukom, vjerujući da pomaže u harmonizaciji moždanih valova i poboljšavanju mentalne jasnoće.

Dodatno, fraktalni zvuk nalazi svoju primjenu u glazbi i zvučnim instalacijama. Umjetnici zvuka i skladatelji istražuju fraktalne uzorke kako bi stvorili jedinstvena glazbena djela koja se razvijaju na neočekivane načine, a istovremeno zadržavaju skladnu i ugodnu bit. Ovaj pristup skladanju glazbe omogućuje publici da zaroni u svježe, evoluirajuće zvučne krajolike koji se mijenjaju sa svakim slušanjem, potičući osjećaj inovativnosti i originalnosti. Richard Voss, matematičar i glazbenik iz Amerike, stoji kao pionir u području fraktalnog zvuka.

Njegovo je istraživanje otkrilo da brojni prirodni i glazbeni zvukovi prikazuju fraktalne uzorke. Ova su otkrića nadahnula mnoge da istraže upotrebu fraktalnog zvuka u raznim područjima kao što su glazba, terapija i opuštanje. Ukratko, fraktalni zvuk predstavlja fascinantan fenomen koji isprepliće znanost, umjetnost i prirodu, otkrivajući inovativne metode za razumijevanje reakcija našeg mozga na zamršene zvučne krajolike i potencijal zvuka da poboljša naše cjelokupno blagostanje.