Prema NHS-u, sociopat obično pokazuje tešku varijantu antisocijalnog poremećaja osobnosti (APD), obilježenu impulzivnim, neodgovornim i često kriminalnim ponašanjem. Pojedinci kojima je dijagnosticiran antisocijalni poremećaj osobnosti često se opisuju kao “manipulatori, lažljivci, bezobzirni i bez osjetljivosti na emocije drugih.

Prema “Ladbibleu”, Danijel Radin, psihološki savjetnik specijaliziran za obiteljsko nasilje, podijelio je tri znaka upozorenja na koje treba obratiti pozornost kada ste u prisutnosti potencijalnog sociopata na platformi TikTok.

Nedostatak zijevanja

Nedostatak zijevanja smatra se jednim od “najrječitijih znakova govora tijela” koji može ukazivati ​​na to da ste u interakciji sa sociopatom.

“Sljedeći put kada se nađete u društvu te osobe, svakako duboko i iskreno zijevite. Čini se da je potreban stupanj empatije da biste odgovorili na zijevanje. Ako zijevate, a druga vam osoba nikada ne uzvrati, to bi trebalo porasti crvena zastava”, rekla je.

Redovito trepće

Zatim promatrajte učestalost njihovog treptanja. Sociopati i psihopati moraju se svjesno potruditi više treptati”, pojasnila je Danijela.

Dodala je: “Osim toga, primijetit ćete da im se osmjesi ne protežu do očiju. Oči sociopata ostaju neprestano hladne i lišene topline.

@danielleradin

Look at their body language #psychopath #sociopath #aspd #bodylanguage #nocontact #breakup #psychology #narcissistic #narcissist #narcissism #npd #narc #breakups #narctok #communication #traumabond #psychologyfacts #narcissisticparent

♬ original sound – Danielle Radin

Prisiljen na plač

Intenzivan plač može poslužiti kao važan signal upozorenja.

Radin je primijetio: “Takvi pojedinci mogu proizvesti suze na znak, osobito sociopatinje, ali tim suzama nedostaje autentičnost. Pokušajte ih obrisati i vidjet ćete da možda uopće ne postoje. Ovaj me simptom stalno zbunjuje. Kako je moguće da netko plače na naredbu ja to sigurno ne mogu.

Objava objavljena na TikToku izazvala je brojne komentare, od kojih je značajan broj vezan uz njenu posljednju opasku. Različiti korisnici društvenih medija sugerirali su da sposobnost plakanja na naredbu također može proizaći iz dodatnih čimbenika.

“Imam mogućnost zaplakati kad god to poželim. Međutim, općenito se suzdržavam od čestog plakanja, jer se trudim zatomiti svoje osjećaje i nelagodu, što mi osigurava da suze uvijek budu pri ruci”, izjavila je jedna osoba, a druga podijelili su da je plakanje naučeno ponašanje neophodno za izvedbu.

“Dobio sam dijagnozu antisocijalnog poremećaja osobnosti i u pravu ste! Ponekad se moram svjesno podsjetiti da trepnem, a zijevanje nije ništa drugačije. Ja nisam sociopat; ja sam psihopat”, podijelio je još jedan korisnik na društvenim mrežama, na što je Danijel odgovorio da mu je ovaj komentar doista “otvorio oči”.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.