Kruh je definitivno nešto bez čega niko ne može na ovim prostorima da dočeka noć, a da ga nema u kući. Jednostavno, kada se ode negdje na Zapad, prije svega u Ameriku, kod njih se on skoro nikako i ne jede, a kod nas se samo uz pitu ne jede….

Jednostavno možete napraviti ukusnu i korisnu alternativu kruhu koristeći samo jogurt, vodu, brašno i malo soli. Ove lagane palačinke služe kao odlična zamjena za tradicionalna pečenja. Oni su divan dodatak svakom obroku, bilo za doručak ili večeru. Odličan recept za pahuljaste palačinke pogledajte s poznatog YouTube kanala Nafis Sanal Lezzetler. Za ovaj recept prikupite 200 mililitara vode, što je jednako jednoj šalici. Trebat će vam i jedna porcija jogurta od 200 grama ili jedna šalica. Također je potrebno otprilike 250 grama glatkog brašna, što znači 2 šalice. Ne zaboravite dodati jednu žličicu soli.

Po želji, možete dodati podstavu za dodatnu sigurnost. Da biste napravili privlačnu salatu, pomiješajte maslac, sir, rajčicu i cilantro. Započnite punjenjem lonca vodom. Zatim stavite lonac na štednjak i pokrijte ga poklopcem, pustite da voda zavrije. Za bolji okus, možete odlučiti dodati jogurt u kipuću vodu. Lopaticom dobro promiješajte sadržaj. Ostavite sastojke da se kuhaju otprilike 4 do 5 minuta. Nakon isteka vremena lagano maknite lonac sa štednjaka. Umiješajte brašno u smjesu, pazeći da je dobro izmiješano. Kad dođete do posljednjeg koraka, dodajte malu količinu soli, lagano promiješajte i ostavite da se malo ohladi.

Zatim rukama stavite tijesto u dovoljno duboku zdjelu. Nakon toga premjestite tijesto na površinu stola i pažljivo ga mijesite dok ne dobijete glatku konzistenciju. Da biste dobili željeni oblik, razvaljajte tijesto u tanku cjepanicu. Zatim nasjeckajte sastojke na komadiće veličine oraha. Nakon toga tijesto oblikujte u okrugli oblik. Napravite male palačinke lagano pritiskajući tijesto rukama. Stavite posudu na štednjak da se zagrije, pazeći da se ne dodaje ulje ili tekućina.

Trenutno smo uključeni u proces izrade i kuhanja serije ukusnih palačinki. Kuhajte hranu na jakoj vatri dok obje strane ne dobiju lijepu zlatnosmeđu boju. Pečene palačinke nježno premjestite na čisti kuhinjski ubrus, pazite da ih prekrijete drugim ručnikom kako biste zadržali njihovu vlažnost. Palačinke izdašno premažite kremastim slojem maslaca. Uredno složite kriške sira i dodajte krišku rajčice. Pomiješajte peršin s ostalim sastojcima. Završite obrok salatom. Nadjenite drugu palačinku i poslužite. Neka vaš apetit bude ispunjen srećom.

DOPUNSKI TEKST;

Očuvanje zdravlja i dobrobiti ključno je u našim životima, zahtijeva fokus, predanost i fleksibilnu strategiju. U današnjem svijetu, gdje se susrećemo sa stresom, lošom prehranom i nedovoljnom tjelesnom aktivnošću, shvaćanje i provođenje načela zdravog načina života ključno je za održavanje fizičkog i psihičkog zdravlja. Uravnotežena prehrana je temelj tjelesnog zdravlja. Neophodna za pravilno funkcioniranje tijela, ova dijeta trebala bi uključivati ​​raznovrsno voće, povrće, cjelovite žitarice, zdrave masti i proteine.

Bogato vitaminima, mineralima i antioksidansima, voće i povrće jača imunološki sustav i štiti tijelo od bolesti. Cjelovite žitarice poput smeđe riže, zobi i kruha od cjelovitih žitarica pružaju energiju i potiču zdravu probavu. Uz prehranu, bavljenje tjelesnom aktivnošću ključno je za održavanje dobrog zdravlja. Dosljedno vježbanje poboljšava cirkulaciju, jača mišiće i kosti, podiže razinu energije i podiže raspoloženje. Savjetuje se svaki tjedan težiti najmanje 150 minuta umjerenih aerobnih aktivnosti, poput brzog hodanja ili vožnje bicikla, ili 75 minuta intenzivnijih aktivnosti, poput trčanja ili plivanja. Osim toga, uključivanje vježbi snage najmanje dva puta tjedno ključno je za održavanje mišićne mase i poboljšanje metaboličke funkcije.

Drugi bitan element za optimalno zdravlje je san. Kvalitetan san omogućuje tijelu da se oporavi i popravi, dok nedovoljno sna može rezultirati značajnim zdravstvenim problemima poput pretilosti, dijabetesa, kardiovaskularnih bolesti i narušenog imunološkog sustava. Savjetuje se da odrasli spavaju 7-9 sati svake noći. Za poboljšanje kvalitete sna potrebno je uspostaviti dosljedan raspored spavanja, razviti umirujuću rutinu odlaska na spavanje, suzdržati se od konzumacije kofeina i korištenja elektroničkih uređaja navečer te stvoriti ugodno i tamno okruženje za spavanje. Mentalno zdravlje jednako je važno kao i fizičko zdravlje.

Čimbenici kao što su stres, tjeskoba i depresija mogu uvelike utjecati na ukupnu kvalitetu života i tjelesno blagostanje. Postoje brojne strategije za upravljanje stresom i poticanje mentalnog zdravlja. Tehnike kao što su meditacija, joga, duboko disanje i svjesnost mogu pomoći u ublažavanju stresa i poboljšanju mentalne jasnoće. Osim toga, bavljenje tjelesnom aktivnošću ključno je za podršku mentalnom zdravlju, budući da tjelovježba potiče oslobađanje endorfina — hormona koji potiču sreću i podižu raspoloženje. Kako bismo održali dobro zdravlje, neophodno je redovito odlaziti na liječničke preglede i preventivnu njegu.

Česti pregledi kod liječnika, stomatologa i raznih specijalista omogućuju rano prepoznavanje i rješavanje mogućih zdravstvenih problema. Preventivni tretmani, cijepljenja i testovi probira igraju ključnu ulogu u zaštiti od teških bolesti i osiguravanju dugoročne dobrobiti. Drugi ključni element održavanja zdravog načina života je hidratacija. Voda igra vitalnu ulogu u gotovo svakoj tjelesnoj funkciji, kao što je kontrola tjelesne temperature, amortizacija zglobova, isporuka hranjivih tvari i uklanjanje otpada. Iako se savjetuje piti najmanje osam čaša vode dnevno, količina potrebne tekućine može se razlikovati ovisno o osobnim čimbenicima poput razine aktivnosti, uvjeta okoline i cjelokupnog zdravlja.