– Svima je i više nego poznato da su najbolji i najstručniji doktori u stvari u Rusiji. Iz mnogih zdravstvenih polja oni dolaze, a mi danas govorimo o srcu, kao najvažnijem mišiću u cijelom tijelu….

Dr. Bubnovsky tvrdi da bolest nije samo fizički i financijski iscrpljujuća, već i zato što, prema njemu, bolesna osoba ne radi za svoje dobro, već za farmaceutsku industriju. Prestati vježbati znači izabrati prerano starenje i prijevremeni odlazak u mirovinu u 45. godini. Tijelo prolazi kroz proces starenja kada se ne održava dobro, a ne samo zato što vrijeme prolazi. Srce, ta velika pumpa, šalje krv dolje u noge (velika cirkulacija) i mozak (mala cirkulacija). Zatim se preokreće jer protok krvi ide protiv gravitacije od donjih ekstremiteta natrag do srca.

Pomažući tjerati krv na njezinom putu natrag u srce, vene pomažu u vraćanju krvi u srce čije podešavanje tempa ovisi o tome koliko su ti mišići nogu u formi. Za pravilan rad srca potrebno je održavati mišiće nogu u dobrom stanju. Dr. Bubnovski navodi kako je glavni problem za ljude, pa i one mlađe, nedostatak kisika u krvi. To je zato što živimo sjedilačkim načinom života koji većina nas ima, što ne dopušta pravilnom radu srca i stvara preduvjete za mnoge bolesti.

Doista, među svim vježbama posebnu pozornost treba posvetiti čučnjevima. Ova liječnica savjetuje da u svoj raspored treba dodati i svaki dan čučnjeve kako bi mišići nogu bili jaki, a krvne žile zdrave. To je bitno jer slabe noge mogu značiti slabo srce, a kada radite čučnjeve, poboljšavate protok krvi koji ide prema srcu, a time i opću kardiovaskularnu kondiciju. Tijekom čučnjeva ne zaboravite izdahnuti snažno i dugo: haaaaaa. To će vam pomoći očistiti sve negativne energije iz vašeg tijela kao rezultat vježbe. Prvog dana preporučuju se tri serije od deset čučnjeva za osobu u formi. Važno je napomenuti da treba pažljivo spuštati u čučnjeve.

Počnite polako i napredujte do ove vježbe postupno, odupirući se porivu da izvedete veliki broj čučnjeva od samog početka. Izvedite tri serije od deset čučnjeva tijekom dana, što znači ukupno trideset čučnjeva. Postupno povećanje broja čučnjeva ovisi o tome kako se osjećate i za što je vaše tijelo sposobno. Za osobe koje veći dio dana provode sjedeći, čučnjevi postaju imperativ vježbe. Ovaj alternativni trening zamijenio bi, primjerice, hodanje, ali i plivanje, trčanje i planinarenje.

Nakon što završite s vježbama čučnjeva, pokušajte uroniti stopala u hladnu vodu na kratko, recimo 5 do 10 sekundi, nakon čega ih nježno istrljajte grubim, suhim ručnikom. apsorbirat će više hranjivih elemenata iz kreme za tijelo u tom razdoblju nego u bilo kojem drugom razdoblju života. U današnjem svijetu tehnologija je postala središnji dio naših života. Od pametnih telefona do pametnih domova, tehnološke inovacije stalno se mijenjaju mijenjajući naš način života, rada i komuniciranja iz dana u dan. Iako nudi brojne prednosti i koristi, tehnologija sa sobom nosi i izazove i dileme s kojima se moramo pozabaviti. Tehnologija je u osnovi jedan od najboljih načina na koji možemo poboljšati svoju produktivnost i učinkovitost.

Pametni alati plus softver za upravljanje projektima i komunikacijske platforme omogućuju nam da radimo ne samo brže nego i na koordiniraniji način nego ikad prije. Ovo je vrlo važno jer u sadašnjoj globalnoj ekonomskoj situaciji, gdje morate biti uvijek na oprezu, važno je moći trčati brzinom i agilnošću. Također omogućuje da budemo mnogo povezaniji. Pomoću društvenih mreža, videopoziva i poruka možete ostati u kontaktu s prijateljima, obitelji i kolegama diljem svijeta. Što omogućuje razmjenu iskustava, ideja i emocija na načine koji su prije bili apsolutno nezamislivi.

  • Štoviše, tehnologija uvelike utječe na naše zdravlje i dobrobit. Zahvaljujući aplikacijama za praćenje fitnessa, e-tečajevima o zdravim stilovima života i telemedicini, postaje nam jednostavnije brinuti se o sebi i dobiti pristup zdravstvenim uslugama. Ali s druge strane, postoji i rizik s načinom na koji s entuzijazmom prihvaćamo tehnologiju što nas može dovesti do nekoliko problema poput poremećaja ovisnosti o internetu ili prekida stvarne međuljudske komunikacije. Tehnologija je donijela mnoge prednosti, ali među najznačajnijim izazovima koje je donijela je pitanje privatnosti i sigurnosti podataka.

Kao što svi znamo, internetske aktivnosti postale su redoslijed dana, što je naše osobne podatke izložilo rizicima poput krađe identiteta, hakiranja da spomenemo samo neke. Stoga je vrlo važno uvesti sigurnosne mjere i također prosvijetliti ljude o tome kako zaštititi svoje podatke. Štoviše, tehnološki napredak neizbježno mijenja tržište rada, zahtijevajući od radnika prekvalificiranje. Iako automatizacija poslova može ukrasti neke poslove u nekim industrijama, ona također stvara nove izglede za karijeru u sektorima kao što su programiranje, analiza podataka ili inženjering koji su na zahtjev.

Zaključno, tehnologija kako je danas volimo zvati je dvosjekli mač, s jedne strane donosi mnogo prednosti i prilika, ali s druge strane donosi izazove i rizike. Ako netko želi u potpunosti uživati ​​u pozitivnim aspektima napretka, trebao bi imati na umu ulaganje u obrazovanje, sigurnost i odgovorno korištenje tehnologije kako bi tehnološki razvoj doista bio blagodat za ljudsku dobrobit i za dobrobit cijelog čovječanstva.