Kada dođe do čišćenja pećnice svi se mogu složiti da je to jedan od težih i omrženijih poslova. Međutim, uz pomoć određenih trikova ovaj posao može biti dosta lakši, a kako da ga olakšate pročitajte u nastavku članka.

Radi rutinskog održavanja pećnice, izbjegavam upotrebu komercijalnih proizvoda za čišćenje ili odmašćivanje. Ovaj pristup iznimno dobro odgovara mojim zahtjevima. Domaći sprej ne samo da je ekonomičan i dugotrajan, već i učinkovito čisti i odmašćuje pećnicu. Njegova izvedba ostaje pouzdana tijekom cijele godine i zahtijeva vrlo malo održavanja.

Proizvod pokazuje izvanrednu učinkovitost na staklokeramičkoj površini. Za pripremu smjese trebat će vam 60 mililitara sredstva za pranje posuđa, 120 mililitara soka od limuna, 235 mililitara bijelog octa i 300 mililitara destilirane ili prokuhane vode. Postupak: Slika: Pomiješajte sve sastojke u sprej bočici. Nanosim sprej na površinu pećnice dok je još topla i ostavljam da odstoji preko noći.

  • Ujutro jednostavno koristim vlažne ručnike za osobnu higijenu, pa mi je spužvica nepotrebna. Za održavanje štednjaka, pećnice i staklokeramičke ploče za kuhanje potrebna je obična tableta za pranje posuđa u kombinaciji s toplom vodom za jednostavno čišćenje pećnice. Ova metoda mi omogućuje temeljito čišćenje pećnice i štednjaka, uspješno se noseći s najtežim opeklinama i masnoćom.

Nije potrebno trošiti novac na specijalizirana sredstva za čišćenje, jer će uobičajeni kućanski predmeti biti dovoljni. Potrebna je tableta za perilicu posuđa. Započnite kuhanjem vode. Za proces čišćenja koristite spužvu zajedno s krpom ili papirnatim ručnikom. Kako biste temeljito očistili štednjak, počnite s uklanjanjem rešetke i plamenika. Na primjer, tabletu prelijte vrućom vodom i žlicom je otopite.

Nakon toga, otopina za čišćenje se koristi za štednjak i eventualno za pećnicu. Ovaj proces je prilično jednostavan, jer se nečistoće same odvajaju od površine. Zatim, papirnatim ručnikom ili krpom treba temeljito obrisati površinu.

BONUS TEKST

Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.

Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.

Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.

  • Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.

Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.