Kultna Rialda Kadrić Šebek, poznata po ulozi Marije u omiljenoj seriji “Žikina dinastija”, nažalost, preminula je 25. siječnja 2021. godine.

Rialda je u 57. godini života preminula u Ateni, a mediji prenose da je podlegla srčanom udaru na ulici. Kako su tada bilježile “Novosti”, njena smrt preslikala je sudbinu njene majke, koja je umrla 1991. Igrom slučaja, rat je buknuo istog dana.

  • “Rialda je u emisiji ‘Balkanskom ulicom’ podijelila ‘Moja majka je neočekivano umrla na ulicama Beograda 16. siječnja 1991. Kako je rat u Jugoslaviji eskalirao, odlučio sam ostati u Londonu i započeti novo poglavlje u svom životu .’

Njezin privatni život i dalje je uglavnom misterij. Godinama se suzdržavala od davanja intervjua lokalnim medijima i putovala je u London kako bi poboljšala svoje jezične sposobnosti. Neočekivano je otkrila da će se to pretvoriti u njezino stalno prebivalište.

  • Rialda Kadrić Šebek godinama se učinkovito bavi psihoterapijom. Nakon završene srednje škole upisuje studij svjetske književnosti u Beogradu. Također je pisala kolumne, vodila radijske programe, radila za “Glas Amerike”, a kasnije je honorarno radila na BBC-ju.

Kako bi poboljšala svoje razumijevanje engleskog jezika, prvi put je posjetila London 1984. Dvije godine kasnije vratila se u englesku prijestolnicu, gdje je ostala preko 30 godina. U to vrijeme se usmjerila na psihologiju i postala licencirani psihoterapeut.

Rialda, prvenstveno usmjerena na psihoanalizu, opisala je svoj pristup radu s klijentima izjavom: “Moja uloga uključuje uključivanje u dijalog s klijentom dok također promatram dinamiku terapeutskog odnosa i načine na koje se nesvjesni fenomeni pojavljuju unutar tog okruženja. Razumijem da se pokretanje ovog procesa često može činiti zbunjujućim. Stoga smatram da je bitno naglasiti da možete očekivati ​​neosuđujući pristup, apsolutnu povjerljivost i priliku za razgovor u sigurnom okruženju.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.