Vaša će stopala doživjeti potpunu transformaciju. Osim održavanja zdravlja noktiju, važno je povremeno njegovati pete i ukloniti mrtvu kožu. Ako više volite da se to obavi profesionalno, posjet salonu je uvijek opcija. Međutim, ako biste radije radili ovaj tretman kod kuće, postoje alternative. Jedan takav lijek, koji se nalazi u svakoj kuhinji, je jabučni ocat. Ovaj uobičajeni sastojak nadaleko je poznat u tradicionalnoj medicini zbog visoke koncentracije octene kiseline, poznate po svojim snažnim antimikrobnim svojstvima.
Borite se protiv suhih i ispucalih peta snagom jabučnog octa. Započnite tako da vatu namočite jabučnim octom, a zatim je nježno stavite na zahvaćeno područje. Kako biste bili sigurni da će ostati na mjestu tijekom cijele noći, pričvrstite jastučić od vate zavojem, ljepljivom trakom ili čarapom koja dobro prianja. Dopustite da ocat učini svoju magiju dok spavate.
Za optimalne rezultate preporučuje se podvrgavanje ovom tretmanu više puta tjedno dok vaša koža ne postane osjetno mekša, što olakšava uklanjanje viška mrtve kože.
Za borbu protiv kurjeg oka pomiješajte 3 do 5 zgnječenih tableta aspirina s jednom kapi jabučnog octa. Nanesite smjesu na zahvaćeno područje i pokrijte ga ručnikom, krpom ili zavojem. Ostavite da odstoji 10 do 15 minuta prije uklanjanja i ljuštenja mrtvih stanica kože kamenom za stopala.
Za suzbijanje gljivica stopala napravite mješavinu tople vode i jabučnog octa u omjeru 1:1. Uronite stopala u ovu otopinu na 30 minuta. Nakon završetka, pobrinite se da su vaša stopala temeljito osušena.
Pobrinite se da ovu radnju ponavljate svakodnevno, ograničavajući je na najviše tri puta dnevno.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.