Iako možda nije lako prilagoditi ulja na koži koja ima svojstva i suhe i masne kože, još uvijek postoje ulja za žene s mješovitom kožom poput ulja lavande, ulja naranče i ulja jojobe.

KAKO SE KORISTI
Utrljava se u kožu laganim pokretima u vidu lagane masaže. Na taj način će se ulja brže i bolje upiti u kožu te je nahraniti i učiniti zdravijom.

Iako možda nije tako lako prilagoditi njegu koži koja ima i suhu i masnu kožu, ipak postoje ulja koja koriste dame s mješovitom kožom. To su ulje lavande, ulje naranče i ulje jojobe.

PRIMJENA ULJA
Ulje treba dalje utrljavati u kožu laganim pokretima u svojevrsnoj laganoj masaži. Na taj će se način ulja brže i bolje upiti u kožu te je nahraniti i učiniti zdravijom.
Ženama s masnom kožom savjetuje se korištenje laganih ulja koja sadrže linolnu kiselinu, koja je izvor bogat omega 6 masnim kiselinama i vlaži kožu, a da je ne masti. Idealan izbor bi bilo ulje sjemenki grožđa, ulje šipka ili ulje pasjeg trna.

NORMALNA KOŽA
Tip kože o kakvom svaka žena sanja! Za normalnu kožu, prirodna mast je savršeno uravnotežena. Stoga za njegu kože preporučamo: ulje ruže, kamilice, lavande, limuna ili jasmina.

KOŽA SKLONA AKNAMA
Iako je možda teško prilagoditi njegu koži koja je suha i masna, ipak postoje ulja koja dame s mješovitom kožom mogu koristiti; ulje lavande, ulje naranče i ulje jojobe.

PRIMJENA ULJA
Ulje treba utrljati laganim pokretima prstiju na način da masirate. To će osigurati da se ulja dobro upiju u kožu za hranjenje kako bi se omogućio zdrav ishod.
Iako se brinete za osobu s mješovitom kožom, to nije šetnja po parku posebno za kožu koja je već suha i masna. Međutim, postoje posebna ulja namijenjena osobama s mješovitom kožom; ulje lavande, ulje naranče i ulje jojobe.

ISPRAVNO NANOŠENJE ULJA
Ulje nanosite laganim utrljavanjem u kožu. Masaža treba biti lagana. Na taj će način upijanje ulja u kožu biti brže i bolje. Također hrani kožu i čini je zdravijom.

BONUS TEKST

Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.

Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.

Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.

  • Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.

Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.