Za one koji vjeruju u astrologiju, koja tvrdi da su naše sudbine povezane s datumom rođenja i položajem zvijezda u tom razdoblju, danas nudimo jedan zanimljiv prilog. Konkretno, astrolozi sugeriraju da naš horoskopski znak utječe na različite elemente naše osobnosti. Inteligencija doista može poprimiti različite oblike, pri čemu su neke osobine prirodne, dok se druge kultiviraju i usavršavaju tijekom vremena.
Složena jednadžba koja definira inteligenciju oblikovana je nizom čimbenika, uključujući urođene instinkte i prošla iskustva koja određuju kako reagiramo na nove okolnosti. Osim toga, astrologija djeluje kao još jedan faktor u ovoj raznolikoj jednadžbi. Jedinstvene karakteristike koje definiraju svaki horoskopski znak uvelike doprinose njihovoj individualnosti. Ovnovi su poznati po svom samopouzdanju, Škorpioni po svojoj nepokolebljivoj odanosti, a Djevice po svojoj izvanrednoj sposobnosti organiziranja.
U nastojanju da identificira horoskopski znak koji se smatra najinteligentnijim, istraživački tim iz Britanije pokrenuo je studiju koja je uključivala ispitivanje dobitnika Nobelove nagrade od 1901. godine. Važno je naglasiti da postoje znanstveni dokazi koji podupiru tvrdnju da osobe rođene u znaku Blizanaca posjeduju izvanredne intelektualne sposobnosti. U posljednjih stotinjak godina pripadnicima ovog horoskopskog znaka dodijeljeno je ukupno 97 Nobelovih nagrada, što predstavlja postignuće vrijedno pažnje.
- Bez obzira na to kakav je nečiji uspjeh u srednjoj školi bio, sada je iznimna prilika za njegovanje i svesrdno prihvaćanje vlastitih jedinstvenih talenata. Prema Astrofameu, Blizanci su priznati kao horoskopski znak koji posjeduje najviše intelektualne sposobnosti, ponajviše zahvaljujući njihovoj nepokolebljivoj predanosti osobnom razvoju i neutoljivoj žeđi za znanjem. Ova prirodna znatiželja ih tjera da neprestano šire svoje granice i teže izvrsnosti u svakom području svog života.
DODATNI TEKST
Za drugi dio našeg današnjega članka, govorićemo o zmijama, kojih se svi mi generalno bojimo, a ne bi trebalo da bude tako. Naime, one u 99% situacija nikada prve ne napadaju, sem ako se ne osjećaju ugroženo….
Važno je spomenuti da je u našoj regiji dom devet različitih vrsta zmija, od kojih su neke otrovne, posebice poskok i čegrtuša. Iako poskoci posjeduju malo veću moć u usporedbi s čegrtušama, obje vrste imaju znatno manje otrova nego njihovi dvojnici pronađeni u Africi i Aziji. Posljedično, ugrizi ovih zmija rijetko su smrtonosni. Pepeljastosiva poskok može narasti do jednog metra i ima glavu u obliku srca na vrhu s prepoznatljivim rogom na kraju njuške. Ovu vrstu lako je prepoznati po upečatljivoj tamnoj pruzi koja se proteže od glave do repa. Uz ovu uočljivu liniju, na njegovim stranama se vide tamne mrlje.
Nadalje, u Europi postoji zmija pod nazivom The Hinge, koja obično mjeri oko 60 do 80 cm u duljinu i poznata je po svom jedinstvenom cik-cak uzorku koji se proteže duž njenog tijela. Ovaj izvanredni organizam sastoji se od dvije različite vrste: Vipera berus bosniensis i Vipera pseudoaspis. Osnovna početna radnja u slučaju zmijskog ugriza je utvrditi posjeduje li zmija otrov. Otrovne vrste mogu se razlikovati po glavi trokutastog oblika i vitkim, ovalnim očima, za razliku od njihovih neotrovnih vrsta.
U kontekstu Europe, razlika između otrovnih i neotrovnih ženki nadilazi njihovu sposobnost stvaranja otrova. Vidljiva je razlika u njihovim fizičkim karakteristikama, pri čemu otrovne ženke pokazuju robusnu i snažnu tjelesnu građu, za razliku od vitkih i izduženih oblika tipičnih za neotrovne ženke. Ključno je naglasiti da je ova varijacija u građi tijela specifična za Europu. Kada koristite tehnike samopomoći, preporuča se izbjegavati aktivno traženje zmije jer to može povećati šanse za ponovni ugriz.
Nakon što je zmija sigurno uklonjena, preporuča se odnijeti je u medicinsku ustanovu radi pravilne identifikacije jer je to bitno za uspostavljanje odgovarajućeg postupka liječenja. Nakon ugriza zmije, pojedinci mogu pokazivati simptome i znakove karakteristične za ovaj događaj. Bol i oteklina u zahvaćenom području mogu se pojaviti unutar dva sata nakon ugriza. U slučajevima kada je otrov jak, nelagoda se može naglo povećati, postajući intenzivno oštra. Ovo povećanje boli obično je popraćeno brzim i značajnim oticanjem, što može dovesti do značajnog krvarenja ispod kože.