– U nastavku našeg današnjega članka, donosimo jednu priču, koja će se itekako svidjeti baš svim ženama. Naime, da li znate, šta to žene nervira kod njihovih muškaraca? Donosimo vam par tajni….

Postoje stvari kod njihovih partnerica koje muškarci možda ne odobravaju, ali često izbjegavaju izraziti te osjećaje. Obično je to ono što ga pokreće: kada postoji oklijevanje da se verbalizira problem o kojem se radi. Tipično, kada su žene ljute, često ne izraze jasno što je krivo učinio. 5. Negativna kritika i zahtjevi od njega zauvijek Nije moguće da vam partner bude stalno dostupan. Stalnim zanovijetanjem i ispitivanjem samo ćete ga još više odgurnuti. Imajte na umu da vaš partner ni na koji način ne definira vaše biće.

Zamijenite kontrolu stvarima koje zanimaju vas i ljude koje volite. 2. Dvosmislenost Ono što im dodatno smeta je nesigurnost partnerice koja u sebi stalno traži nesavršenosti. Čak i ako vam nedostaje samopouzdanja, ponašajte se kao da ga imate. 3. Nepoštovanje Postoje trenuci kada ih partneri znaju ignorirati, uspijevajući pronaći vremena za sve osim za svoje potrebe. Svakako da nitko od nas ne želi biti zanemaren uključujući i njih.

5. Uporno kritiziranje i dominacija Nerealno je misliti da vam partner mora biti stalno na raspolaganju. Nastavite li zanovijetati i ispitivati, samo ćete ga još više otjerati. Imajte na umu da vaš partner nije jedini koji definira vašu egzistenciju. Prestanite zapovijedati, usmjerite tu snagu u svoje hobije i vama drage ljude. 5. Prožimajuće traženje mana i dominacija Nerealno je misliti ili pretpostaviti da će vam partner biti dostupan cijelo vrijeme. Kontinuirano prigovaranje i ispitivanje samo će ga još više udaljiti. Imajte na umu da vaš partner nije jedina odrednica vašeg života, dragi čitatelju.

Umjesto da toliko ulažete u kontrolu, usmjerite tu energiju natrag u svoje interese i ljude koje volite. Ivana Domljanović, 33-godišnja postdoktorandica na Sveučilištu u Fribourgu, dobila je gradsku nagradu za održivu inovaciju za svoj razvoj testa krvi koji može identificirati rak dojke. Je li moguće identificirati rak jednostavnim testom krvi? Gotovo nevjerojatno. Kasnije u studenom predstavila bi svoje istraživanje na Falling Walls Science Summitu u Berlinu, ponosno predstavljajući Švicarsku.

Svaka takva nagrada ključni je zamah za svaki istraživački rad. “Ovaj uspjeh dao mi je kredibilitet koji mi je bio potreban da proširim ovaj projekt i podignem ga na višu razinu”, rekla je. U sveučilišnim je laboratorijima mjesecima fino podešavala svoj DNK origami nanosenzor; takav uređaj hvata mikroRNK testom krvi, što bi kasnije omogućilo identifikaciju biomarkera raka dojke. Za Blick French napomenula je da uređaj validira već godinu i pol analizirajući uzorke prethodno prikupljene od zdravih i bolesnih pacijenata.

Rezultati su stvarno obećavajući! Nagrada za novog znanstvenika Unutar nekoliko tjedana nakon što je Ivana napravila svoje revolucionarno otkriće, dodijeljeno mu je nekoliko priznanja, uključujući Nagradu za nanotehnologiju NCCR-a (Nacionalni centar za istraživanje kompetencije) i “Nagradu za mladog istraživača”, koje su dodijeljene tijekom 13. ISABS-a – u konferencija (International Society for Applied Biological Sciences) održana u Hrvatskoj u lipnju.

  • U studenom će predstaviti svoje istraživanje u Berlinu na Falling Walls Science Summitu, ponosno predstavljajući Švicarsku. Svaka takva nagrada je sama po sebi prekretnica za bilo koji istraživački rad. “Ovaj uspjeh dao mi je kredibilitet koji mi je bio potreban da proširim ovaj projekt i podignem ga na višu razinu”, rekla je. Znanstvenik je rekao da umjesto odlaska na mamografiju svakih šest mjeseci, pacijentice mogu napraviti analizu krvi i, ako je potrebno, započeti s liječenjem recidiva koji još nije kritičan.

Rak dojke pogađa 1 od svakih 8 žena, a prema Institutu Curie, u 15-20% ovih slučajeva bolest će se ponovno pojaviti. Ivana Domljanović rekla je da je od djetinjstva vukla želja da pomaže drugima. Ovaj snažan izvor energije pokreće sve njene profesionalne poduhvate. Istraživač je primijetio da pacijentice ne moraju ići na mamografiju svakih šest mjeseci, ali mogu napraviti krvnu pretragu i, ako je potrebno, započeti liječenje u ponovljenom slučaju prije kritičnog stanja. Rak dojke pogađa 1 od 8 žena, a prema Institutu Curie, 15-20% ovih slučajeva može se ponoviti. Ivana Domlânovič tvrdi da s djetinjstvom želi pomoći drugima.

Ovaj unutarnji izvor pobuđuje je kao i svim profesionalnim ljudima. Znanstvenik je objasnio da umjesto odlaska na mamografiju svakih šest mjeseci, pacijentice mogu samo otići na analizu krvi i, ako je potrebno, odmah započeti s liječenjem za recidiv prije kritičnog stanja. Rak dojke pogađa jednu od osam žena, a Institut Curie izvještava da će se 15 do 20 posto ovih slučajeva ponoviti. Ivana Domljanović izjavila je kako ju je od djetinjstva vodila želja da pomaže drugima. Ovaj moćni izvor energije pokreće sve njezine profesionalne napore.