– Oliver Dragojević, autor velikih balada, preminuo je poprijeko, i skoro niko da nije očekivao da će nas napustiti tako brzo. MEđutim, nakon njega ostaju nam njegove pjesme i evergrini, koji su tu da se slušaju još puno godina poslij njega….

Oliver Dragojević, poznata glazbena ikona, preminuo je prije 6 godina. Tragično, podlegao je u jednogodišnjoj borbi s teškom bolešću, točnije tumorom na plućima, zbog čega je u krhkom stanju posljednjih dana. Unatoč tome, njegova prisutnost na glazbenoj sceni ostaje nezaboravna, a njegov buran romantični život također je zaokupio veliko zanimanje.

Unatoč nastojanjima da se prikaže kao uzoran obiteljski čovjek, mučile su ga brojne kontroverze. Intrigantna anegdota o poznatom umjetniku vrti se oko njegovog privatnog života, točnije turbulentnog razdoblja u braku koji je umalo rezultirao raspadom, nakon što je otkrivena njegova afera s bivšom manekenkom Brankom Marić Muti. Tijekom tih godina često sam se našao na hitnoj pomoći zbog silnog stresa i tjeskobe. Provela sam dosta vremena pokušavajući shvatiti Oliverovu odluku da progoni drugu ženu, ali sam na kraju shvatila da je to rezultat njegove nezrelosti i samouvjerenosti, izjavila je u tom trenutku Vesna.

Bivša manekenka Branka Marić Muti javno je otkrila da je s njim bila u značajnoj, dugogodišnjoj ljubavnoj vezi. Tijekom sedamdesetih i ranih osamdesetih njih dvoje održavali su blisku vezu, a Dragojevićeva želja da zbog Branke raskine brak s Vesnom naglašava dubinu i ozbiljnost njihove afere. Nikad mi nije bila namjera raspravljati o osobnom životu izvan nastupa. Međutim, neočekivano sam bio gurnut u središte pozornosti skandalom koji su orkestrirali drugi, a koji je uključivao čudne i neetičke okolnosti.

Pojedinosti mojih privatnih stvari moja su briga, a sve potrebne radnje rješavat ću unutar granica vlastitog doma, s onima koji su izravno uključeni. Oni koji traže senzacionalizam ostat će nezadovoljni, jer ja odbijam udovoljiti njihovom apetitu za tračevima, kao što je Oliver lukavo izjavio. Nakon Oliverove smrti, Vesna je u priopćenju suosjećajno prepričala svoja iskustva života s njim. Jazz me užasavao, dok ga je Oliver jako volio. Sjećam se da sam ga zamolio da me prosvijetli o zamršenosti jazza, kako se izvodi, jer mi se činilo da oni to rade krivo. Jednostavno mi je savjetovao da u potpunosti izbjegavam raspravljati o tome.

  • Naši razgovori rijetko su se doticali glazbe jer su moji interesi bili više u sferi medicine i psihologije, objasnila je Vesna. Vesna s tugom otkriva da joj je trebalo desetljeće da se oporavi od Oliverovih prijevara.

Dodatni tekst:

U dobi od 37 godina, Novak Đoković, kojeg mnogi smatraju najvećim tenisačem svih vremena, nastavlja pokazivati ​​nezaustavljivu snagu na terenu. U izvanrednom prikazu vještine i forme, trijumfirao je nad Matthewom Ebdenom, australskim igračem, u uvodnom krugu Olimpijskih igara.

Ova ga pobjeda dovodi bliže njegovoj krajnjoj težnji – osiguravanju jedne zlatne medalje koja mu je dosad izmicala. A kad se Đoković oduševi svojim uspjehom, za svoju radost bira posebnu pjesmu – “Raduj se, srpski narode za slobodu rođen!” Upravo su ti stihovi odjekivali stadionom u Francuskoj, služeći kao snažan simbol podrške izvanrednom sportašu. Što je bilo podrijetlo ovog poznatog uspjeha? Izvanredna kreacija svećenika Ivana Crnogorčevića, ovo trajno djelo vješto je izvela njegova supruga Danica. Dok sam čekao da se Danica i naša kćerka Kasija pripreme za laganu šetnju, našao sam se u hodniku, razigrano prstima kuckajući melodiju na zidu.

Zanimljivo, raspitala sam se postoji li pjesma sličnog ritma, na što je Danica odgovorila niječno. No, uvijek mi je u sjećanju ostala rečenica: “Srbi su sretni zbog slobode…”. Nisam ni slutio da će ova pjesma kasnije postati himna, čak i prije nego što je u Crnoj Gori uveden koncept litije. Svećenik Ivan, autor ove bezvremenske i izuzetne skladbe, s ponosom je ispričao priču o njenom nastanku. Briga i poštovanje prema svetim mjestima, privlačnost povijesti i osjećaj vjere na kušnji, poslužili su kao katalizatori za njegovu inspiraciju da stvori glazbeno remek-djelo koje osvaja srca od prvog slušanja.

Rađanje stihova koji raspaljuju duh srpskog naroda, evociraju igru, pjesmu i veselje, fenomen je koji se ne može lako objasniti. Ovaj fenomen se oblikovao prije tri godine, u vrijeme kada je srpski narod bio suočen sa duhovnom opasnošću sa svih strana. Upravo ta duboka zabrinutost za naše drage svetinje i svetu povijest poslužila mi je kao katalizator da napišem pjesmu, kako je rekao đakon Ivan Crnogorčević u intervjuu za časopis “Hello”.