Cindie Allen-Stewart, 34-godišnja stanovnica Teksasa, nakon izlaganja suncu otkrila je brzo rješenje za ublažavanje opeklina. Kako bi dokumentirala svoj napredak, podijelila je slike na svom Facebook profilu prije i nakon tretmana.
Kako bi se postigli najbolji rezultati, preporučuje se korištenje pjene s mentolom kao preferiranog lijeka za ublažavanje opeklina. Nježno nanesite ovu pjenu na zahvaćeno područje i ostavite da ostane na koži. Nepogrešivo ćete osjetiti utješno olakšanje kada se intenzivna toplina smanji nakon opeklina. Nakon otprilike pola sata, činit će se da se pjena otopila i poprimiti suhu konzistenciju. Prisutnost osvježavajuće hladnoće u opečenoj regiji služi kao ohrabrujući pokazatelj poboljšanja. Ovo vodstvo daje osoba koja ima 34 godine i koja je osobno prošla upravo to iskustvo.
Prema njegovoj preporuci, ako opeklina nije nestala, tretman je poželjno ponoviti sljedeći dan. Dok se tuširate, isperite zahvaćeno područje mlakom ili hladnom vodom.
Prvotno ju je s ovom tehnikom upoznao medicinski stručnjak, a uvjerenje u njezinu učinkovitost učvrstilo se tek kad je osobno prošla to iskustvo. Kako biste spriječili opekline, preporuča nanošenje kreme za sunčanje prije izlaganja suncu.
Prema riječima dermatologinje dr. Džesike Krant, pjena za brijanje je dokazano vrlo korisna.
Dr. Krant objašnjava da se mentol i razne druge kemikalije često nalaze u pjeni za brijanje, pridonoseći ugodnom učinku hlađenja kože. Brzo isparavanje mentola pomaže u ublažavanju neugode opeklina, ubrzavajući proces zacjeljivanja.
BONUS TEKST
Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.
- Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.
Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.
Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.
Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.