U Minsku je Natalija Aliyeva ostvarila svoju dugogodišnju želju, pretvorivši je u opipljivo postignuće. Skromnog porijekla, Natalija je završila srednjoškolsko obrazovanje početkom 2000-ih prije nego što je upisala prestižnu sportsku akademiju. Istodobno se zaposlila kao poslužiteljica u luksuznom hotelu smještenom u srcu glavnog grada Bjelorusije, čime je osigurala svoju financijsku neovisnost.
Pripovijest Natalije Alijeve iz Minska odvija se poput zadivljujuće bajke, ali je ipak protkana nepredviđenim obratima i daškom potresne stvarnosti. Godine 2007., slučajan susret između Natalije i princa od Dubaija, Saida bin Maktuma Al Maktuma, zapalio je ljubav toliko intenzivnu da je obasjala nebesa. U tom se trenutku obična konobarica u cijenjenom hotelu transformirala u princezu ravno sa stranica istinite priče.
Početak očaravajućeg i posve nepredviđenog romantičnog putovanja dogodio se kada je Natalija ljubazno poklonila čašu osvježavajućeg soka princu iz Dubaija koji je slučajno posjetio grad zbog turnira u streličarstvu. Ovaj slučajni susret označio je početak ljubavne priče koja je nadišla područja fantazije i materijalizirala se u stvarnost.
Tjedan dana kasnije, globalna je zajednica upoznata s njihovom očaravajućom ljubavnom pričom dok je princ tražio odobrenje Natalijinih roditelja za njihovu zajednicu, zahtjev koji je radosno odobren. I tako je njihovo zajedničko putovanje započelo u raskošnom gradu Dubaiju, gdje je Natalija ubrzo otkrila da je stvarnost nadmašila i njezine najluđe snove. Svaki dan donosio je privilegiju stanovanja u velebnoj vili koja se može pohvaliti sa nevjerojatnih 1788 soba i 257 kupaonica, popraćena udobnošću osobnog šofera i opsežnom kolekcijom luksuzne odjeće koja je krasila njezinu garderobu.
Čak i s početkom pisanja knjige priča, Natalija je naišla na poteškoće koje su pratile njenu novopronađenu poziciju. Kao druga žena šeika, suočila se s raznim komplikacijama, unatoč tome što ju je prihvatila njegova obitelj, uključujući i njegovu prvu suprugu, Saidu bin Maktum al Maktum.
Natalija se transformirala u Aishu al-Maktum i dočekala dolazak svoje kćeri Alije. Ipak, sudar kultura i suprotstavljenih želja postupno su umanjili ljubav Natalije i princa. Kako je šeik ušao u treći brak, Natalijino postojanje ličilo je na pozlaćeni zatvor – mjesto obilja, ali i mjesto gdje je iskusila osjećaj zatvorenosti.
Od tada su prošle godine, a Natalija sada živi gotovo povučeno, prvenstveno u pratnji svoje kćeri Alije. Šeik, iako osigurava ispunjenje svake njihove želje, ne može njihovoj vezi vratiti staru slavu. Natalija i Alija ograničeni su na kratke šetnje do 16 sati, nakon čega se povlače u svoje odaje, obavijeni blistavom zlatnom svjetlošću, ali još uvijek zatvoreni unutar područja u kojem visoke temperature nisu jedini element intenziteta.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.