– Za danas jedna tema koja će se svidjeti svima onima koji imaju jako velikih problema sa komarcima. Naime, ovo ljeto je i više nego posebno po pitanju komaraca, kojih ima jako puno, i samo se nameće pitanje zašto još uvijek ne kreće zaprašivanje….

Svi smo sve bliže ljetu, onim toplim danima kada možemo uživati ​​u sjaju sunca. Ali ljeto ima i svojih mana: komarci, oni dosadni insekti koji nas iritiraju svojim ubodima. Iako postoji mnogo načina za rješavanje problema s komarcima, ovaj koji vam danas nudimo pokazao se najučinkovitijim. Sastojci: Za osvježavajuću mješavinu pomiješajte 250 ml vode s 5 kapi eteričnog ulja limuna, 5 kapi eteričnog ulja eukaliptusa i 10 kapi eteričnog ulja limunske trave. Postupak pripreme vode je sljedeći:

Uzmite 250 ml vode i prokuhajte, ostavite da se spusti na sobnu temperaturu. Oplemenite vodu eteričnim uljima: pokušajte pomiješati 5 kapi eteričnog ulja limuna, 5 kapi eteričnog ulja eukaliptusa i 10 kapi eteričnog ulja limunske trave sa svojom osvježavajućom vodom.

Poseban sastav ovih eteričnih ulja pruža snažno djelovanje protiv komaraca— ti insekti neće proletjeti. Dobro promiješajte komponente kako biste osigurali ravnomjernu disperziju eteričnog ulja u vodi. Nanesite repelent tako da smjesu ulijete u bočicu s raspršivačem. Tu leži kako koristiti ovaj proizvod za tjeranje komaraca. Možete ga jako poprskati po vanjskim površinama kao što su terase i dvorišta ili lagano po odjeći. Nadalje, radi najveće sigurnosti, u vrtu ili rekreacijskom području treba posaditi biljke koje odbijaju komarce poput matičnjaka, lavande, mačje metvice, bosiljka, paprene metvice ili kadulje. Primjena se može ponoviti svaka dva sata kako bi se provjerilo djeluje li.

Koristite ovaj prirodni repelent i provest ćete ljetne večeri na terasi bez straha od komaraca koji pouzdano štite, ali bez kemije smrti. Dodatni tekst: Kako biste učinkovito držali komarce podalje od svog doma, vrlo je važno uništiti sve oblike stajaće vode jer ove insekte privlači čak i najmanji bazen vode. Štoviše, to treba učiniti tako da se voda ne zadržava do tjedan dana, jer će to spriječiti da ličinke komaraca prerastu u zrele komarce. Ako stajaća voda traje više od deset dana, to može biti savršeno mjesto za razmnožavanje komaraca. Jedna bačva vode može uzgojiti do sto tisuća ovih dosadnih insekata.

Kako biste kontrolirali njihovu invaziju na svoj životni prostor, pričvrstite mreže i zavjese na prozore i vrata, koristite repelente koji su posebno dizajnirani da drže podalje komarce i Čistoća i pravilno zbrinjavanje otpada vrlo su važni u borbi protiv širenja komaraca. Ne bacajući nemarno smeće i održavajući čisti okoliš, možete učinkovito smanjiti populaciju ovih dosadnih buba. Zaštita od uboda komarca iznimno je važna jer ugriz može izazvati alergiju ili prenijeti po život opasne bolesti poput malarije ili virusa Zapadnog Nila. Posljednjih godina u Hrvatskoj se pojavila do tada nepoznata vrsta tigrastog komarca. Ovaj komarac pokazao je iznenađujuću prilagodljivost i sposobnost brzog širenja na nova područja.

Ovi sićušni štetnici ne samo da ometaju naše dnevne aktivnosti i opuštanje tijekom ljetnih mjeseci, već imaju i različite obrasce aktivnosti; neke su vrste aktivne danju, a druge noću. Iako se kemijski repelenti mogu činiti kao odgovor na sve naše molitve, a trenutno jesu, oni također imaju potencijal postati dugoročna opasnost za okoliš. Kako bi se izbjegla invazija komaraca u čovjekov životni prostor, dobro je nositi odjeću svijetlih nijansi, posebno u područjima gdje su ove dosadne bube česte. Ako se ne uznemirava sedam dana ili više, stajaća voda pretvara se u plodno tlo za razmnožavanje komaraca.

Za najbolju zaštitu, na prozore i vrata treba postaviti mreže, a ljude treba skloniti na hladno i klimatizirano mjesto. Pravilno postavljanje cerada i nadstrešnica vrlo je važno kako se voda ne bi skupljala. Spremnici ili bačve za kišnicu trebaju biti pokriveni čvrstim mrežastim materijalom kako bi se osigurali. Dobro je često čistiti krovne i podne oluke i paziti da nisu začepljeni. Osim toga, koristite sifone kada je to potrebno. Stajaće vode su izvrsno mjesto za razmnožavanje komaraca. Kako biste spriječili nakupljanje vode na gradilištu, vrlo je važno zatvoriti sve šahtove ili cisterne i osigurati da se voda ne zadržava dulje vrijeme.

Preporučeni način za sprječavanje problema je pravilno brtvljenje septičkih jama ili korištenje čvrstih mreža za njihovo zatvaranje. Štoviše, sve jarke ili jame treba zatvoriti slojem zemlje kako se voda ne bi skupljala. To uključuje osiguravanje da se kišnica dobro čuva kako bi se izbjeglo nasumično skupljanje u spremnike kao što su otpadni predmeti, vaze za cvijeće i stari čamci. Posljednje, ali ne manje važno, ne zaboravite promijeniti pohranjenu vodu koja se koristi za navodnjavanje svakih sedam dana.