– Vjerujemo da i sami znate, kako za svaki zdravstveni problem, prvo treba potražiti pomoć od prirode, a tek onda ići do apoteke. Mi danas malo govorimo o proširenim venama, a i o otečenim nogama, te kako uz jedan prirodan tretman da riješite ovaj jako veliki problem….

Tajna se nalazi u skromnoj, običnoj biljci koja bi mogla cvjetati u vašem vrtu, često označena kao korov. Stolisnik se pokazao vrlo korisnim u rješavanju raznih zdravstvenih problema. Za melem od piskavice, kojeg su naše bake nekoć smatrale čudesnim lijekom za proširene vene, također se smatralo da poboljšava zdravlje kože, ublažava upale, potiče zacjeljivanje rana i smiruje iritacije kože, uz brojne druge prednosti. Ovaj prastari lijek također će koristiti vašim zglobovima, kostima i mišićima. Potreban: Za pripremu smjese uzmite 200 grama crne rotkvice i 40 mililitara soka od limuna. Započnite s nasjeckanjem korjenastog povrća na manje komade, a zatim ga obradite u stroju za mljevenje mesa. Nakon što je samljeven, dodajte limunov sok i dobro promiješajte. Tjedan dana procijedite 30-40 grama dobivene mješavine četiri do pet puta dnevno.

Osim toga, infuzija peršina pomaže smanjiti upalne spojeve. Peršin se ubraja među najjače prirodne diuretike na svijetu, a možete ga jednostavno pripremiti kao čaj protiv zadržavanja vode. Za ublažavanje upale učinkovit je čaj od peršina. Obični peršin je poznat kao jedan od najjačih i najkorisnijih prirodnih diuretika. Kako biste riješili problem zadržavanja tekućine u tijelu, pripremanje čaja od ove biljke vrlo je jednostavno. Potrebni sastojci su: 5 žličica peršina i 0,5 litara vode. Potreban: Pomiješajte 200 grama crne rotkve s 40 mililitara soka od limuna. Korjenasto povrće narežite na veće komade, dodajte limunov sok i dobro promiješajte. Tjedan dana uzimajte 30-40 grama ove mješavine četiri do pet puta dnevno. Osim toga, ekstrakt peršina može pomoći u ublažavanju oteklina. Peršin, uobičajena biljka, jedan je od najjačih i najkorisnijih prirodnih diuretika.

Može se skuhati u jednostavan čaj koji se bori protiv zadržavanja vode u tijelu. Za to koristite 5 žličica peršina na svakih pola litre vode. Ključni su sljedeći sastojci: 200 grama crne rotkve i 40 mililitara soka od limuna. Korjenasto povrće narežite na krupnije komade, pomiješajte s limunovim sokom i dobro promiješajte. Konzumirajte 30-40 grama ove mješavine 4-5 puta dnevno tijekom tjedan dana. Za ublažavanje upale preporučuje se čaj od peršina. Obični peršin je jedan od najjačih i najkorisnijih prirodnih diuretika. Pripremite jednostavan čaj protiv zadržavanja vode tako što ćete 5 žličica estragona pomiješati s 0,5 litara vode.

  • Ovi sastojci pomažu u zaštiti stanica tijela od oštećenja uzrokovanih toksinima i slobodnim radikalima koji nastaju tijekom metaboličkih aktivnosti. Osim toga, cimet je bogat kromom, mineralom koji pomaže u regulaciji apetita. Zeleni čaj, uključujući matcha čaj, djeluje kao prirodni diuretik. Studije pokazuju da dosljedna konzumacija zelenog čaja može rezultirati smanjenjem tjelesne masti do 19%. Osim toga, pomažu u zaštiti tjelesnih stanica od oštećenja uzrokovanih toksinima i slobodnim radikalima koji nastaju tijekom metabolizma. Visoke razine kroma, minerala koji pomaže u kontroli apetita, nalaze se u cimetu.

Osim toga, cimet jača imunološki sustav i služi kao izvrstan detoksikant. Šparoge su bogate kalijem, koji pomaže u smanjenju prekomjernog zadržavanja vode u tijelu. Podržava zdravlje probavnog sustava i doprinosi prevenciji visokog krvnog tlaka. Đumbir je visoko rangiran među namirnicama koje su poznate po svojim diuretičkim učincima, pospješuju probavu i pomažu u uklanjanju štetnih toksina iz našeg tijela. Mrkva je, u kombinaciji, prepuna vitamina i antioksidansa koji potiču proces detoksikacije u nama. Maslačak je dobro poznat po svojoj dugogodišnjoj reputaciji prirodnog diuretika.

U Europi se ekstrakt maslačka često koristi za rješavanje raznih zdravstvenih problema i dobio je odobrenje Njemačke komisije E za svoju učinkovitost u liječenju zadržavanja vode. Lubenica, koja se sastoji od 92% vode, obiluje nizom vitamina i minerala koji pojačavaju diuretski učinak. Cimet je bogat kromom, mineralom koji igra ključnu ulogu u regulaciji apetita. Također jača imunološki sustav i služi kao sredstvo za detoksikaciju. Što se tiče šparoga, ovo povrće obiluje kalijem, što pomaže u smanjenju zadržavanja vode. Nadalje, zeleni čaj ima diuretička svojstva. Maslačak ima dugogodišnju reputaciju prirodnog diuretika.

U Europi se ekstrakt maslačka često koristi za rješavanje niza zdravstvenih problema, nakon što je dobio odobrenje Njemačke komisije E za njegovu učinkovitost u ublažavanju zadržavanja vode. Lubenica se sastoji od 92% vode i obiluje raznim vitaminima i mineralima, pružajući diuretski učinak. Služi kao sedmodnevni lijek koji uklanja višak tekućine iz organizma! Osim toga, lovorov list pomaže kod mršavljenja. Neravnoteža vode i viška tekućine u tijelu može rezultirati neravnomjernom raspodjelom masti, stvarajući pogrešnu percepciju da ste bliži svom idealnom obliku tijela. Štoviše, biljni diuretici mogu poslužiti kao jednostavna i učinkovita metoda za potpomaganje mršavljenja.

Ova vrsta ‘pretilosti’ često se opaža kod onih koji imaju sklonost konzumiranju velikih količina soli. Prirodni diuretici posebno su korisni u rješavanju ovog problema, jer pomažu u uklanjanju viška natrija i, kao rezultat toga, viška vode iz tijela. Namirnice poput đumbira, limuna, zelenog čaja i lubenice mogu pomoći u smanjenju gubitka vode iz vašeg tijela, ali su neadekvatne za brzu hidrataciju. U tu svrhu dobrotvornim se pokazuje lovorov list. Da biste napravili ljekovitu infuziju od lišća mušmule u kombinaciji s medom, jednostavno pokrijte smjesu i ostavite da se natapa 15 minuta, slično kao kod pripreme tradicionalnog čaja.

Nakon kuhanja, filtrirajte smjesu pomoću cjedila ili gaze i uzmite je tri puta dnevno: prvo na prazan želudac ujutro, zatim nakon doručka i na kraju prije spavanja. Tjedan dana konzumirajte alkohol, zatim napravite pauzu od tjedan do dva prije početka sljedećeg ciklusa (sami ćete primijetiti razliku). Poklopite i kuhajte 15 minuta, kao što biste kuhali s tradicionalnim čajem. Nakon što je gotov, procijedite pripremljeni čaj pomoću cjedila ili gaze i konzumirajte ga tri puta dnevno: jednom ujutro na prazan želudac, nakon doručka i ponovno navečer. Uživajte u ovom napitku tjedan dana, a zatim pauzirajte tjedan ili dva prije nego započnete sljedeći ciklus (sami ćete primijetiti razliku).