Nakon četiri godine braka donio sam odluku o prekidu veze sa suprugom zbog njene nemogućnosti da rađa djecu i da mi osigura nasljednika. S obzirom na veliko bogatstvo mojih roditelja, imati sina bilo je važno za mene. Moja odluka da se razvedem dobila je potpunu podršku i majke i oca. Da budem iskren, osjećao sam duboke osjećaje prema njoj, ali u tom trenutku činilo se da nema druge mogućnosti.

  • Ubrzo nakon našeg rastanka, brzo je ušla u novu vezu, što je njezina ljepota učinila lakšim. Od tada se ponovno udala i trenutno živi u Švedskoj. Prošle su dvije godine otkako sam je zadnji put vidio, a također niste čuli ništa o njoj. No, baš jučer sam je sreo u jednom gradu pored novog muža koji je gurao dvostruka kolica.

Ona je prihvatila dolazak blizanaca, a najviše me mučio osjećaj gledanja u sliku iz vlastitog djetinjstva. Prošlo mi je kroz glavu da bi mogla nešto predvidjeti dok sam je nagovarao da ode, što me navelo da zastanem i raspitam se. Ipak, jednostavno je prošla pored mene kao da smo stranci. Teško mi je shvatiti njezinu okrutnost; unatoč tome što smo hodali četiri godine i potom bili u braku još četiri, ti trenuci i dalje definiraju naš odnos.

DODATNI TEKST

Za osobe koje su prije trudnoće održavale zdravu tjelesnu težinu, savjetuje se da dobitak na težini tijekom tog razdoblja ne smije prijeći 12 kilograma. Neophodno je konzultirati se sa stručnjakom: koliki je preporučeni dobitak na težini za trudnice u devetom mjesecu? Ovaj faktor je presudan. Pozornost na povećanje tjelesne težine posebno je važna za naše drage buduće majke!

  • Ako ste prije trudnoće održavali zdravu tjelesnu težinu, savjetuje se da tijekom tog razdoblja ne prijeđete dobitak od 12 kilograma. Nakon što ste rodili, gubitak dodatne težine i vraćanje kondicije bit će podnošljivi, stoga nema razloga za brigu. Ipak, zdravlje vaše bebe mora biti na prvom mjestu do poroda. U slučajevima kada je trudnoća započela s manjom težinom, može biti prikladno povećanje težine do 16 kilograma.

Ako već imate veću težinu, preporuča se ograničiti dobitak na težini na najviše deset funti. Pretjerano dobivanje na težini može rezultirati nakupljanjem masti i tekućine u tijelu, što potencijalno može dovesti do komplikacija ili problema tijekom i nakon poroda. Općenito, tijekom početnih faza trudnoće, žene često dožive blagi porast tjelesne težine – obično oko jedan do dva kilograma u prvom tromjesečju.

  • Sigurno! Evo rekreiranog teksta: Istina je da bi neke žene tijekom tog vremena mogle izgubiti težinu zbog upornih jutarnjih mučnina. Obično se tijekom drugog tromjesečja trudnica udeblja otprilike pet do šest kilograma, pri čemu se jedan kilogram pripisuje težini djeteta. U trećem tromjesečju prosječni dobitak na težini kreće se oko četiri do pet kilograma, dok bebina težina raste na oko dva i pol do tri i pol kilograma. Debljanje obično nestane neposredno prije poroda, a nije neuobičajeno da pojedine buduće majke izgube koji kilogram.

Stoga, drage dame, kako biste izbjegle prekoračenje preporučenog debljanja, razmislite o tome osjećate li doista žeđ kada osjetite glad nakon standardnog (umjerenog) obroka, jer hormonalne promjene mogu dovesti do dehidracije. Kada se ponašate kao da ste istinski gladni, odabir voća je razboritiji izbor od uživanja u velikoj čokoladi, hamburgeru ili masnom bureku.

  • Ovo naglašava važnost izbjegavanja nepotrebnog debljanja. Istraživanja pokazuju da se žene klasificirane kao pretile suočavaju s povećanom vjerojatnošću da će roditi dojenčad s urođenim srčanim manama u usporedbi s onima koje imaju normalnu težinu. Osim toga, trudnice s viškom kilograma izložene su većem riziku od razvoja problema poput dijabetesa i visokog krvnog tlaka, zajedno s mogućim komplikacijama poput pretjeranog krvarenja i potrebe za carskim rezom.