Održavanje zamrzivača potpuno bez leda gotovo je nemoguće. Dopuštanje vlazi da uđe otvaranjem vrata dovodi do smrzavanja, što rezultira nakupljanjem na stranama, stropu i dnu zamrzivača. Kako biste spriječili stvaranje leda, unutrašnjost možete nanijeti posebnim sprejevima.

Zadatak odmrzavanja može zahtijevati značajno ulaganje vremena, pod utjecajem količine hrane i leda prisutnih u zamrzivaču. Na najosnovnijoj razini, proces uključuje pražnjenje zamrzivača prebacivanjem sve hrane u hladnjak i njegovim isključivanjem.

Isključivanje uređaja, otvaranje vrata i čekanje može biti dugotrajan proces, osobito ako zamrzivač nije odmrznut dulje vrijeme. Srećom, postoji nekoliko dostupnih savjeta koji će vam pomoći ubrzati ovaj postupak.

Možete postaviti ventilator ispred zamrzivača kako bi topli zrak strujao oko leda ili možete upotrijebiti sušilo za kosu, pazeći da nikada ne dođe u dodir s vodom, čak ni s jednom kapi.

Stavite ručnike na dno zamrzivača i usmjerite topli zrak prema ledu koji se nakupio duž rubova. Ova metoda vam omogućuje da izvadite led u velikim komadima umjesto da ga jednostavno otopite.

  • Za uklanjanje laganog sloja leda, papirnati ručnik natopljen alkoholom može pomoći u uklanjanju komadića leda s rubova zamrzivača.

Još jedna metoda koju možete isprobati inspirirana je našim bakama: zagrijte vodu u loncu, stavite je u zamrzivač i mijenjajte vruću vodu svakih 15 minuta dok se led ne otopi.

Svakako stavite debele ručnike na dno, jer oni ne samo da će upiti svu vodu, već će i zaštititi dno zamrzivača od topline posude.

Iako bi moglo biti privlačno, važno je suzdržati se od korištenja oštrih predmeta poput noža ili odvijača. Struganje i kucanje mogu oštetiti ili probušiti zamrzivač. Ako je potrebno struganje, odlučite se za plastičnu ili drvenu lopaticu i nastavite pažljivo.

  • Nakon što se led otopi, obrišite ga univerzalnim sredstvom za čišćenje ili nanesite otopinu od jednakih dijelova octa, alkohola i vode (50-50). Krpom od mikrovlakana očistite sve rupe, a unutrašnjost temeljito osušite papirnatim ručnicima, prenosi 24sata.hr.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.